ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njėra nga makinat mė tė mėdha kėrkuese tė internetit, Google, ka paralajmėruar qė planifikon tė investojė miliona...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Njėra nga makinat mė tė mėdha kėrkuese tė internetit, Google, ka paralajmėruar qė planifikon tė investojė miliona...   Tue Sep 16, 2008 12:06 am


Njėra nga makinat mė tė mėdha kėrkuese tė
internetit, Google, ka paralajmėruar qė planifikon tė investojė miliona
dollarė nė zhvillimin e burimeve alternative tė energjisė, njofton VoA.

"Me rritjen e Googlet ne nuk dėshirojmė qė
funksioni ynė kryesor tė bėhet pjesė e problemit. Ne duam qė Google tė
bėhet zgjidhja. Ne nuk dėshirojmė tė kontrollojmė universin, por ne
dėshirojmė t’i ndalojmė ndryshimet klimatike, t’i zbusim ato dhe ti
ngadalėsojmė", ka thėnė drejtori ekzekutiv i kompanisė Google, Larry
Brilliant.

Kompania planifikon tė investojė nė zhvillimin e energjisė diellore ku
do tė shfrytėzohen pasqyrat pėr ngrohjen e ujit dhe shndėrrimin e tij
nė avull. Google gjithashtu planifikon tė pėrsosė zbatimin e energjisė
gjeotermale dhe tė erės.

"Mund tė zvogėlojmė shpenzimet ashtu qė energjia alternative tė jetė
konkurrente me thėngjillin dhe besoj qė do tė kemi pėrdorim tė madh",
sqaron Bill Veil, udhėheqės i departamentit tė Googlet pėr energji
alternative.

"Kemi pėr qėllim tė prodhojmė njė gigavat (njė miliard vat) tė
energjisė alternative e cila do tė ishte mė i lirė sesa nga thėngjilli
dhe jemi optimistė se do ta realizojmė pėr disa vjet, e jo dekada sa
nevojiten zakonisht", thotė njėri nga themeluesit e Googlet, Larry
Page, dhe shton se plani pėr zhvillimin e energjisė sė pastėr, nuk
ėshtė vetėm njė hap i mirė afarist, por edhe vendim i cili do tė
kontribuoj nė mirėqenien e shoqėrive.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Njėra nga makinat mė tė mėdha kėrkuese tė internetit, Google, ka paralajmėruar qė planifikon tė investojė miliona...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn
» Xun Ēetta:Pėrshėndetje tė ndėruar/a

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: