ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjashtė muaj arkivim pėr bisedat telefonike dhe e-mailat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Gjashtė muaj arkivim pėr bisedat telefonike dhe e-mailat   Tue Sep 16, 2008 12:08 am

Gjashtė muaj arkivim pėr bisedat telefonike dhe e-mailat


Duke filluar nga muaji janar i vitit tė
ardhshėm, operatorėt telefonikė nė Gjermani janė tė detyruar t'i
ruajnė, pėr gjashtė muaj, tė gjitha tė dhėnat nė lidhje me bisedat
telefonike, pėrfshi dhe vendin nga bėhet telefonata.
Presidenti gjerman, Horst Kėhler, nėnshkroi tė enjten ligjin mjaft tė
diskutuar pėr ruajtjen pėr gjashtė muaj tė tė dhėnave tė lidhjeve
telefonike, lidhjeve me e-mail apo tė informacioneve tė shkarkuara prej
faqeve tė internetit.

Ky ligj qė hyn nė fuqi mė 1 janar ėshtė vazhdimi i njė serie ligjesh
pėr sigurinė e brendshme si ai i kontrollit tė hard-disqeve tė
kompjuterėve pėrmes programeve spiunė apo pėr regjistrimin dhe
kontrollin automatik tė targave tė automjeteve.

Pėrkrahėsit e kėtij ligji e shohin atė si njė mjet pėr luftimin e
terrorizmit. Nė rast dyshimesh pėr vepra penale, organet e hetuesisė
dhe tė policisė kanė mundėsi nė kėtė mėnyrė qė, t’i lokalizojnė dhe t'i
arrestojnė keqbėrėsit.

Ndėrkaq kritikuesit e tij kanė frikė se pėrmes krahasimit tė tė
dhėnave, nė shėnjestėr tė hetimeve mund tė hyjnė edhe persona tė
pafajshėm. Po ashtu tė dhėnat telefonike mund tė shėrbejnė si bazė pėr
procese civile, p.sh. pėr shkeljen e tė drejtave tė autorit.

Sidoqoftė, ankesa ka edhe nga disa operatorė, ndėr ta edhe Telekomi
Gjerman, tė cilėt thonė se kanė shumė pak kohė pėr instalimin e
pajisjeve teknike pėr tė pėrballuar arkivimin e tė dhėnave tė lidhjeve
telefonike, sikurse kėrkohen nga ligji.

Pėr kėtė ata kėrkojnė prej federatės dėmshpėrblime nė miliona pėr shpenzimet pėr blerjen e sistemeve tė reja kompjuterike.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Gjashtė muaj arkivim pėr bisedat telefonike dhe e-mailat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skandaloze: Pėr gjashtėmijė euro, shkodranen ia shesin njė plaku tė Kosovės (Video)
» Beka: 24 raste tė vetėvrasjeve nė gjashtėmujorin e parė tė vitit 2010
» Policia e Kosovės arreston gjashtė policė tė MPB tė Serbisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: