ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mekanizmat kundėr viruseve ēdo ditė e mė tė dobėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Mekanizmat kundėr viruseve ēdo ditė e mė tė dobėt   Tue Sep 16, 2008 12:08 am

Mekanizmat kundėr viruseve ēdo ditė e mė tė dobėt


Edhe pse prodhues tė ndryshėm tė mekanizmave antivirus dhe zgjidhjeve
tjera pėr sigurinė e kompjuterit kohė pas kohe lansojnė lajme qė
pikėrisht zgjidhja e tyre ofron mbrojtje tė plotė tė kompjuterėve
personalė, gjėrat nė praktikė janė pak mė ndryshe. Kėtė zbulim e ka
publikuar revista gjermane e IT-sė c't
Ekspertė nga revista gjermane c't u kanė bėrė njė analizė tė detajuar
tė gjitha mekanizmave anti-virus qė janė nė dispozicion, derisa
raportin e plotė pėr efektshmėrinė e tyre planifikojnė ta publikojė njė
muajin janar tė vitit tė ardhshėm. Megjithatė, nė internet kanė
publikuar njė pjesė tė zbulimeve tė tyre.

Sipas ekspertėve tė revistės c’t, mekanizmat antivirus janė bukur tė
efektshėm nė gjetjen e viruseve ekzistuese dhe aplikacioneve tjera
dashakeqe pėr kompjuterin, mirėpo efektshmėria e tyre bie dukshėm kur
pėrballen me largimin e tyre. Mbrojtja nė kohė tė duhur ėshtė me
rėndėsi pothuajse pėr secilin shfrytėzues tė kompjuterit, e pikėrisht
nė kėtė pikė shumė mekanizma antivirus dėshtojnė.

C't pohon qė njohja e viruseve tė reja dhe sulmeve tjera ka rėnė nė
efektshmėrinė prej 20 e 30 pėr qind, derisa tė dhėnat e vitit tė kaluar
kanė treguar efektshmėri prej 40 deri nė 50 pėr qind.

Ajo tė cilėn nuk e kanė publikuar nė revistėn gjermane ėshtė
metodologjia e detajuar tė cilėn e kanė pėrdorur gjatė analizės sė
tyre, por e cila pritet tė bėhet e njohur gjatė muajit tė ardhshėm.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Mekanizmat kundėr viruseve ēdo ditė e mė tė dobėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Gjergj Kabashi: Revoltė shqiptare apo "protesta arabe" kundėr aksionit policor "Monstrum" nė Shkup

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: