ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nokia "ekologjike"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 27
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Nokia "ekologjike"   Tue Sep 16, 2008 12:08 am

Nokia "ekologjike"


Nė vitin 2007, Nokia ka ofruar nė treg njė celular tė lirė me emrin,
3110 Classic. Kėto ditė ajo ka paraqitur edhe serinė e re tė kėtij
modeli - Nokia 3110 Evolve.
Telefoni ėshtė paraqitur nėn parullėn e modelit “tė gjelbėr”, ndėrsa u
dedikohet shfrytėzuesve tė cilėt, nė emėr tė ekologjisė, do tu
plotėsojė nevojat me mundėsi modeste dhe kualitetin e telefonit
celular.

Nokia 3110 Evolve do tė gjendet nė treg, nė tremujorin e parė tė vitit
2008. Ēmimi me tė cilin do tė shitet ende nuk ėshtė bėrė i njohur.
"Ekologjia" e kėtij modeli pėrbėhet nga biomateriali, nga e cila ėshtė
punuar mbėshtjellėsi i telefonit. Komponentėt janė, sipas asaj qė
deklarojnė pėrfaqėsuesit e Nokias, 60 pėr qind tė pėrshtatshme pėr
riciklim, derisa mbushėsi ėshtė dukshėm mė efikas nga ata standard.

Nokia 3110 Evolve u takon telefonave GSM. Pėr bartje tė dhėnave
mbėshtet teknologjitė GPRS e EDGE, edhe pse karakteristikat e tyre janė
dukshėm mė modeste nga gjeneratat mė tė reja tė rrjetave tė telefonave
mobil si, 3G e 3.5G. Telefoni peshon 87 gramė dhe ka dimensione tė
vogla - 109 x 46 x 16 milimetra. Nė vete ka tė integruar edhe kamerėn
me rezolucion prej 1.3 megapikselė.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Nokia "ekologjike"
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarėve tė Kosovės (LSHK), nxori numrin 2 tė revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTĖ I AKUZĖS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKĖ DHE "INTELEKTUALĖ"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: