ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Thirrja e parė nė rrjetin GSM tė Ipko’s

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Thirrja e parė nė rrjetin GSM tė Ipko’s   Tue Sep 16, 2008 12:09 am

Thirrja e parė nė rrjetin GSM tė Ipko’s

Thirrja e parė nė rrjetin GSM tė Ipko’s
Lubjanė, Prishtinė - 29 tetor
Ekspertė tė Telekomit Slloven, Mobitel dhe Ipko Net, kanė realizuar
thirrjen e parė testuese brenda rrjetit mobil GSM nė Kosovė. Thirrja nė
rrjetin e ri, me numrin karakteristik 049, ishte e suksesshme. Nė
Prishtinė ishte nyja qendrore e Ericsson, po ashtu stacioni i parė bazė
nė afėrsi. Montimi i stacioneve tė tjera bazė, tė planifikuara pėr
fazėn e parė tė ndėrtimit tė rrjetit, ėshtė nė pėrfundim e sipėr.

Siē dihet, Konsorciumi i Telekomit tė Sllovenisė, Mobitel dhe Ipko Net,
ka fituar sivjet, nė pranverė, koncesionin pėr operatorin e dytė tė
telefonisė mobile GSM nė Kosovė.

Konsorciumi tashmė ka filluar tė realizojė premtimin qė pjesa e parė e rrjetit GSM do tė funksionojė deri nė fund tė vitit.


Javėn e ardhshme do tė testohen lidhjet internacionale pėrmes rrjetit tė ri.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Thirrja e parė nė rrjetin GSM tė Ipko’s
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: