ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Njerėzit "thyejnė" kėmbėt pas Vista Ultimate-s sė falur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Njerėzit "thyejnė" kėmbėt pas Vista Ultimate-s sė falur   Tue Sep 16, 2008 12:11 am

Njerėzit "thyejnė" kėmbėt pas Vista Ultimate-s sė falur

Se babėzia njerėzore ėshtė e pafundme, kėtė e dėshmon mė se miri
kėrkesa e madhe pėr kopjet falas tė, Vista Ultimate, tė cilėn Microsoft
ka vendosur t’ua dhurojė shfrytėzuesve, tė cilėt ia kishin lejuar
prodhuesit gingat tė softuerėve, qė t’ua mbikėqyrte kompjuterėt.

Vetėm njė ditė pas ofertės pėr softuerin falas, Microsoft ka qenė i
detyruar tė mbyllte kėtė ofertė. Pos Vista Ultimate, Microsoft u kishte
ofruar shfrytėzuesve edhe Microsoft Office Ultimate 2007, Microsoft
Money Plus Premium, Microsoft Student with Encarta Premium 2008 ose
Microsoft Streets and Trips 2008.

Shfrytėzuesit, tė cilit ishin pajtuar me kėtė ofertė jo fort tė
zakonshme, ka qenė tė detyruar qė Microsoftit t’ia lejonin mbikėqyrjen
komplete gjatė shfrytėzimit tė softuerėve tė zgjedhur – ndėrsa ėshtė i
pabesueshėm numri i atyre qė kishin vendosur tė ndėrmerrnin njė hap tė
tillė.

Softueri mbikėqyrės, tė cilin shfrytėzuesit ėshtė dashur ta instalonin
nė kompjuterėt e tyre, Microsoftit i ka siguruar tė dhėna tė ndryshme –
qė nga shpejtėsia e procesorit tė kompjuterit tė shfrytėzuesit, deri tė
numri i dosjeve tė ruajtura, shpeshtia e pėrdorimit tė softuerėve tė
instaluar, raportet pėr punėn e aplikacioneve tė veēanta etj.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Njerėzit "thyejnė" kėmbėt pas Vista Ultimate-s sė falur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: