ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 125 milionė njerėz pėrdorin shfletuesin Firefox

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: 125 milionė njerėz pėrdorin shfletuesin Firefox   Tue Sep 16, 2008 12:11 am

125 milionė njerėz pėrdorin shfletuesin Firefox


125 milionė njerėz pėrdorin shfletuesin Firefox
Kohė pas kohe ju paraqesim rezultatet e ndonjė studimi apo analize tė
cilat na informojnė mbi numrin e shfrytėzuesve tė shfletuesit mė tė
popullarizuar alternativ tė internetit. Kėsaj radhe nga tabori i
Mozillas kanė vendosur qė shifrat t’i paraqesin vet.
Sipas tė dhėnave tė Mozillas, aktualisht diē mė shumė se 125 milionė
njerėz nė mbarė botė e pėrdorin Firefoxin, qė nė bazė tė dhėnave mbi
numrin e pėrgjithshėm tė shfrytėzuesve tė internetit nė mbarė botėn (tė
cilėt sipas Internet World Stats janė 1.2 miliardė), do tė ishte 10.2
pėr qind nė tregun e shfletuesve tė internetit.

Tė dhėnat e saja Mozilla i ka mbledhur duke pėrcjellė opsionin e
integrimit automatik tė Firefoxit, i cili nga versioni 2 nga ēdo
kompjuter njė herė nė ditė “thėrret” bazėn e tij.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
125 milionė njerėz pėrdorin shfletuesin Firefox
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Milazim Kadriu: Mendime tė njerėzve me menēuri tė hollė , trashėgim pėr brezat e ardhshėm

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: