ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hardware & Software

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Hardware & Software   Tue Sep 16, 2008 12:13 am

Dhjetor 2007

AMD ka prezantuar ATi TV Wonder 650 Combo USB pėr Mac dhe ka lansuar
familjen e procesorėve Quad Phenom me njė cmim nėn 300 dollarė.
Pregaditet Radeon HD 3870 X2 (R680) nė verzionet XT (800 MHz) dhe Pro
(600 MHz).

nVidia paralajmėron D9E, kartela grafike SLI pėr entuziastė me dy GPU
G92. Kėtė muaj do tė paraqitet GeForce 8800 GTS 512 (G92, 512 MB). Deri
ne vitin e ri do tė kemi GPU G98 dhe chipset nForce 780i.

Sony ėshtė larguar nga prodhimi i metutjeshėm i procesorave Cell, dhe ėshtė fokusuar nė prodhimin e chipave me proces 32 nm.

Creative ka paralajmėruar se sė shpejti nė treg do tė paraqitet PCI
express verzioni i kartelės sė zėrit Sound Blaster Xi-Fi extreme.

Samsung ka prodhuar NAND chipin e parė memorik prej 64 GB nė teknologji 30 nm.

Hynix ka krijuar chip GDDR5 prej 1 GB, kurse Qimonda GDDR5 me 512 MB.

Buffalo japonez ofron DVD rekorder me shpejtėsi prej 19x.

Thermaltake me linjėn e saj ToughPower me 1500 W.

Palm ofron Centro, PDA i ri me PalmOS.

Plasma ekranin mė tė madh nė botė paralajmėron Shinoda Plasma, modelin 142 inch me rezolucion 720p.

Zalman, e njohur pėr prodhimin e Coolerave, prezantoi serinė e 3D monitorave Trimon.

Software: nVidia Forceware Driver 169.09 beta, AMD Catalyst 7.11, Corel
paint shop Pro 12.01 patch, Moxilla Thunderbird 2.0.0.9, Kaspersky
antivirus 8.0.0.56 beta, Opera 9.50 beta, Yahoo Messenger 9.0.0.907
beta, Zone Alarm free 7.1.100.000, Ad-Aware 2007 Free 7.0.2.5, Netscape
Navigator 9.0.0.3, Mirc 6.31 (32 bit), RealPlayer 11 build 6.0.14.738,
Nero Burning ROM 8.1.1.4, OpenOffice.org 2.3.1 RC1, NOD32 3.0.566
Final, Daemon Tools Pro 4.10.0218, Winrar 3.71 Final Extreme Edition....

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Hardware & Software
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: