ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Telefonia mobile "Ipko", nis operimin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 27
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Telefonia mobile "Ipko", nis operimin   Tue Sep 16, 2008 12:17 am

Telefonia mobile "Ipko", nis operimin

Nė Kosovė, qė prej ditės sė sotme ėshtė vėnė nė funksion operatori i
dytė i telefonisė mobile "Ipko", tė cilin e pėrbėjnė konsorciumi
"Slovenia Telekom" dhe "Ipko net".
"Ipko" nė territorin e Kosovės do tė funksionojė me prefiksin 049,
derisa pėr thirrjet nga jashtė do tė shfrytėzojė prefiksin e Sllovenisė
00 386 49...

Ky ėshtė investimi mė i madh i jashtėm i “Telekom Slovenia” dhe
investimi mė i madh i Sllovenisė jashtė vendit, ka deklaruar sot nė
Prishtinė, gjatė lansimit tė punės sė telefonisė mobile, ministri
slloven pėr zhvillim, Ziva Turk._________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Telefonia mobile "Ipko", nis operimin
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» "Dublinasit" Pjesa e I
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade
» Lidhja e shkrimtarėve tė Kosovės (LSHK), nxori numrin 2 tė revstes "Metafora"
» IDRIZ ZEQIRAJ:ADRESIMI I SAKTĖ I AKUZĖS NGA EULEX-I-HIPOKRIZIA E TURPSHME E KALEMXHINJVE POLITIKĖ DHE "INTELEKTUALĖ"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: