ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google investon 10 Milion $ per Anroid

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Google investon 10 Milion $ per Anroid   Tue Sep 16, 2008 12:19 am

Google investon 10 Milion $ per Anroid

Ditė mė parė ju njoftuam pėr qėllimin e Google pėr tė paraqitur
sistemin e vet operativ pėr pajisjet mobile tė emėruar Android, e tani
ju transmetojmė lajmin mbi konkursin nė tė cilin programuesit thirren
qė tė marrin pjesė nė zhvillimin e aplikacioneve pėr Androidin.
Gjiganti i internetit Google nė fund tė javės sė kaluar ka hedhur
poshtė tė gjitha dyshimet pėr futjen e tij nė ujėrat e industrisė
telekomunikuese – nė mesin e vitit tė ardhshėm, shumė celularė dhe
pajisje tjera mobile sigurisht do tė vihen nė funksion ne sistemin
operativ tė Google tė emėruar Android. Qė ky sistem tė jetė i zhvilluar
nė mėnyrė sa mė kualitative dhe tė jetė sa mė i pėrshtatshėm pėr tė
gjithė shfrytėzuesit, Google bėn thirrje qė nė pėrpunimin e softuerit
pėr Android tė kyēen tė gjithė programuesit e interesuar.

Tė gjithė ata qė dėshirojnė tė kyēen nė projektin e ri tė Google tė
emėruar Android Developer Challenge, mund ta bėjnė nė kėtė adresė http://code.google.com/android/adc.html,
derisa 50 mė fatlumėt do tė shpėrblehen majmė nga fondi i pėrgjithshėm
prej 10 milionė dollarėsh. Afati pėr paraqitje ėshtė caktuar pėr 4 mars
2008.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Google investon 10 Milion $ per Anroid
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: