ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lamtumirė papastėrtisė nė ekranet e laptopėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Lamtumirė papastėrtisė nė ekranet e laptopėve   Tue Sep 16, 2008 12:20 am


Nėse jeni lodhur duke parė shenja tė gishtėrinjve
nė ekranin e laptopit tuaj, pluhurit qė nuk mund ta largoni nė asnjė
mėnyrė, LG.Philips ka gjetur zgjidhjen pėr kėto probleme. Nė fakt,
LG.Philips ka punuar njė sipėrfaqe e cila ėshtė rezistente ndaj
papastėrtisė dhe pastrohet shumė lehtė.
Shtresa e punuar veēanėrisht pėr ekranet, e cila nuk krijon reflektim,
ka edhe anėn e keqe tė saj, pasi qė mban papastėrtinė dhe yndyrėn,
veēanėrisht ato qė vijnė prej gishtėrinjve tė pėrdoruesit, mirėpo tash
ėshtė zhvilluar edhe njė shtresė shtesė, e cila i bėn ekranet
rezistente ndaj papastėrtisė, e pos kėsaj kursen edhe para e kohė, qė
deri tash janė nevojitur pėr mirėmbajtjen dhe pastrimin e ekranit.


Nga LG.Philips pohojnė se shtresa e re punon nė parimin e ngjashėm me
atė tė cilėn pėrdoren pėr prodhimin e tiganėve tė ceflonit, mbi tė
cilat nuk ngjitet asgjė. Prodhuesi i dytė mė i madh i ekraneve LCD,
LG.Philips, planifikon fillimin e prodhimit me kėtė teknologji gjatė
pjesės sė parė tė vitit 2008 dhe atė pėr ekranet prej 15.4 inēėsh pėr
laptopė, e deri nė fund tė po tė njėjtit vit kompania planifikon tė
mbuloj me kėtė teknologji prodhimin e tė gjitha madhėsive tė ekraneve.

Ky lloj i teknologjisė do tė gjej shumė admirues, posaēėrisht studentėt
tė cilėt laptopėt e tyre i shfrytėzojnė nė shumė vende dhe shpesh i
prekin ekranet e tyre me gishtėrinj apo lapsa. Edhe pse LG.Philips
ėshtė i pari nė prodhimin ekraneve pėr laptopė, ai ėshtė duke tentuar
tė mbizotėrojė konkurrencėn edhe nė prodhimin e televizorėve flat (tė
rrafshėt), ekraneve pėr kompjuterė tė tavolinės dhe atyre pėr celularė,
ku vendin e parė tani pėr tani ėshtė duke e mbajtur Samsung Electronics.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Lamtumirė papastėrtisė nė ekranet e laptopėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dimal Basha:Lamtumirė LDK!
» Agim Gashi:Je njė moter engjėllore
» BERAT ARMAGEDONI:Lamtumirė, Joshua i Pejės!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: