ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Anketė: Interneti mbizotėron mbi televizionin nė mesin e tė rinjve nė Evropėn Perėndimore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Anketė: Interneti mbizotėron mbi televizionin nė mesin e tė rinjve nė Evropėn Perėndimore   Tue Sep 16, 2008 12:21 am

Anketė: Interneti mbizotėron mbi televizionin nė mesin e tė rinjve nė Evropėn PerėndimoreInterneti nė mesin e tė rinjve nė Evropėn Perėndimore ėshtė mė i
popullarizuar se televizioni, tregojnė rezultatet nga hulumtimet e
shtatorit, tė organizatės Asociacioni evropian pėr shpallje interaktive.
Sipas kėtyre rezultateve, numri i tė rinjve tė cilėt dėshirojnė tė ulen
para kompjuterit me Internet pėr herė tė parė ėshtė mė i madh se ata qė
parapėlqejnė programet televizive.
Hyrje direkte nė rrjetin global kanė gjashtė prej dhjetė personave nė rajon, tregojnė rezultatet nga hulumtimi.
Sipas anketės nė vitet e fundit, numri i tė ashtuquajturave 'surferė tė
argjentė', persona mbi 55 vjet tė cilėt kėnaqen nė kėrkimin nė
Internet, ėshtė rritur pėr 12 pėr qind, ndėrsa pėr tetė pėr qind ėshtė
rritur numri i grave tė cilat e shfrytėzojnė Internetin.


Mbi 80 pėr qind e tė anketuarėve kanė deklaruar se pa ndonjė nga funksionet e Internetit 'nuk do tė kishin mundur tė jetojnė'.
Internetit nė krahasim me televizionin i japin pėrparėsi tė rinjtė
midis moshės 16 dhe 24 vjeē. Prej tyre, 82 pėr qind e shfrytėzojė
Internetin nga pesė deri shtatė ditė nė javė, ndėrsa televizionin e
frekuentojnė kaq shpesh 77 pėr qind e personave tė asaj grupmoshe.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Anketė: Interneti mbizotėron mbi televizionin nė mesin e tė rinjve nė Evropėn Perėndimore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Interneti, si funksionon "vegla" mė e fuqishme e epokės sonė
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nėpėr faqet poetike nė Facebook -
» "Bezbednosti" (BIA) serb, nė mesin e 157 kosovarėve e kėrkon ende Tahir Zemėn ?!
» Vazhdon ikja masive e tė rinjve (Foto)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: