ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Prej tani reklamat edhe nė dokumentet PDF

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Prej tani reklamat edhe nė dokumentet PDF   Tue Sep 16, 2008 12:24 am

Prej tani reklamat edhe nė dokumentet PDF

Yahoo dhe Adobe janė duke testuar njė shėrbim tė ri tė reklamimit, i
cili do tė mund t’u ndihmonte reklamuesve tė vegjėl e tė mėdhenj, tė
pėrfitojnė nga materialet tė cilat shpėrndahen nė formatin PDF.
Nėse ky koalicion bėhet i suksesshėm, Yahoo do tė mund tė fitonte njė
copė tė vogėl tė keksit, tė cilėn tani pėr tani pjesėn mė tė madhe
ėshtė duke e ngrėnė Google, falė mbulimit global dhe algoritmeve tė
menēura pėr reklamim.

Kurt Garbe nga Adobe thotė se shfrytėzuesit e softuerėve Adobe Acrobat
apo InDesign mund tė kėrkojnė reklama qė lidhen me pėrmbajtjen e tyre,
tė cilat do tė paraqiten brenda vet dokumentit. Nė tė ardhmen pritet
integrimi i reklamave edhe nė vet dokumentet PDF.

Dokumentet PDF janė tė popullarizuara nė mesin e shfrytėzuesve tė cilat
kanė nevojė tė shkruajnė dokumente. Kur shfrytėzuesi tė ketė krijuar
njė dokument, Adobe e kontrollon dhe i kėrkon fjalėt kyēe, e varėsisht
prej tyre Yahoo dėrgon reklama nė dokumentin e dhėnė kur ai tė jetė
paraqitur online.

Nė tremujorin e tretė tė vitit 2007 Google ka shitur reklama me vlerė
prej 1.45 miliardė dollarėsh, derisa Yahoo nga reklamat ka pėrfituar
600 milionė dollarė. Nėse reklamimi nė PDF bėhet i suksesshėm, Yahoo do
tė mund t’i afrohej Googlet me pėrfitime nga reklamimi.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Prej tani reklamat edhe nė dokumentet PDF
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: