ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ATI Radeon HD 3800

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: ATI Radeon HD 3800   Tue Sep 16, 2008 12:24 am

ATI Radeon HD 3800
- AMD ka prezantuar kartelėn grafike tė shumėpritur Radeon HD 3800,
chipseti i sė cilės duhet tė ofrojė performansa mė tė mira si dhe
karakteristika tė reja grafike. Pėr Windows pėrdoruesit seria 3800
paraqet edhe Crossfire X, teknologjia e re i mundėson qė me pllakė amė
sė bashku me AMD komponente mund tė pėrdorin edhe deri 4 katėr kartela
grafike pėr tė pėrmirėsuar 3D performansat.


Nė serinė 3800 do tė prezantohen dy modele. Modeli bazė 3850 nėnkupton
karakteristika komplete tė njė sloti me 670 MHz dhe me shpejtėsi tė
bėrthamės dhe 256 MB e cila karakterizohet deri 2.25 GHz.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
ATI Radeon HD 3800
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: