ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Problemi mė i madh i Vistas... Windows XP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Problemi mė i madh i Vistas... Windows XP   Tue Sep 16, 2008 12:25 am

Problemi mė i madh i Vistas... Windows XP

Studimi mė i ri i kryer, tė cilin e kanė kryer ekspertėt e Forrester
Research, ka dėshmuar se problemi mė i madh i Microsoftit pėr
popullarizimin dhe zbatimin mė tė madh tė sistemit tė ri operativ
Vista, nuk janė produktet konkurrente Apple apo Red Hat, por pikėrisht
Windows XP.
Ekspertėt e shtė***ė analitike Forrester Research kanė kryer studimin
me njė mostėr tė 600 kompanive amerikane dhe evropiane, me mbi 1.000 tė
punėsuar, i cili ka dėshmuar qė, madje 84 pėr qind e subjekteve
afariste tė anketuara, nė kompjuterėt e tyre ende “sjellin” Windows XP.
Edhe pse Windows XP-tė janė gjashtė vjet tė vjetra, ėshtė shėnuar
rritje e theksuar e shfrytėzimit tė XP-ve pėr qėllime afariste, duke
marrė parasysh qė rezultatet e vitit tė kaluar kanė treguar pėrdorimin
e kėtyre versioneve tė sistemit operativ nė hiē mė pak se 67 pėr qind.

Madje, njė numėr i madh i tė anketuarve me padurim presin daljen e
paketės shtojcė pėr XP – Service Pack 3, derisa sipas deklarimeve tė
anketuarve vetėm 32 pėr qind e kompanive planifikojnė qė deri nė fund
tė vitit tė ardhshėm pėr afarizmin e tyre tė kalojnė nė Vista.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Problemi mė i madh i Vistas... Windows XP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shaip Beqiri:Brenga e maestro Berishės dhe madhėshtia e cfilitur
» MBREMJE PERKUJTIMORE ME RASTIN E 1 VJETORIT TE VDEKJES SE AKTORIT TE MADH BEKIM FEHMIU
» Kristaq Shabani : Sipar i madh i artit tė pikturimit
» Mentor Thaqi:Dy poezi
» Emocionohet imami Krasniqi: All-llahu i madhėruar nuk ta kthen shpinėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: