ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 'Bateria prej letre' e ardhmja e elektronikės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 27
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: 'Bateria prej letre' e ardhmja e elektronikės   Tue Sep 16, 2008 12:25 am


Shkencėtarėt amerikanė kanė zhvilluar njė lloj tė ri tė baterisė e
cila duket si pjesė letre. Prodhuesit e saj shpresojnė se mu kjo bateri
do tė shndėrrohet nė burim energjie nė tė ardhmen, falė fortėsisė dhe
fleksibilitetit tė saj dhe do tė mund tė pėrdorėt me njė spektėr tė
gjerė qė nga elektronika pėrēuese deri tek pajisjet medicinale. Bateria
e re ėshtė e ndėrtuar nga celuloza, ndėrsa ėshtė zhvilluar nga
instituti politeknik Rensselaer nė New York. Ato janė menduar si blloqe
tė vogla ose kutia, tė cilat duke u kapur me njėra-tjetrėn mund tė
krijojnė forma tė ndryshme.

Pėrparėsia e madhe e kėsaj baterie tė re ėshtė fleksibiliteti i saj qė
i mundėson tė mund t’i jepet ēfarėdo lloj forme e dėshiruar, ndėrsa pėr
efektin e saj hulumtuesit thonė se ėshtė po aq e mirė, nė mos mė e mirė
se cilado bateri e sotme.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
'Bateria prej letre' e ardhmja e elektronikės
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» BRILANT GASHI-E ARDHMJA E KOMBIT
» Si nė pėrralla, qeni zbulon qypin me ar me vlerė prej 10 mln dollarė (FOTO)
» Tekste kėngėsh tė vjetra
» Ekskluzive: Ja emrat e 28 tė arrestuarve,16 prej tyre janė nga Kosova
» Agim Bacelli:Rrėfimi* Tregim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: