ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra   Tue Sep 16, 2008 12:26 am

Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra

Toshiba ka paraqitur laptopin e saj tė fuqishėm Satellite WXW tė
dedikuara pėr adhuruesit e lojėrave kompjuterike dhe u ka ofruar atyre
lėvizshmėri tė lojės.
Siē dihet, llojet e kėtyre laptopėve, nuk bien nė “kategorinė e lehtė”,
andaj Toshiba e re ėshtė pajisur me komponentė kulmorė. Monitor wide
screen prej 17 inēėsh, me rezolucion prej 1.680 X 1.050 piksela dhe
disk tė fortė prej 120 GB, ndikojnė nė masėn dhe dimensionet e tij.

Pėr shfaqje kualitative grafike, tė lojėrave mė tė reja, pėrkujdeset
kartela grafike GeForce 8700M GT nė mėnyrė SLI tė punės e cila jep
performansa kulmore andaj, lojtarėt do tė pajtohen me dimensionet e
mėdha dhe masėn e madhe tė kėtij laptopi.


Nė tė do tė integrohen procesori, Intel Core 2 Duo T7300, i bazuar nė
platformėn e Intelit Santa Rosa, 2.0Ghz, po ashtu ėshtė integruar edhe
memoria DDR2 prej 1GB, derisa maksimalja qė mund tė integrohet nė tė
ėshtė 4GB.

Me tė gjitha kėto komponentė tė integruara dhe mundėsitė tė cilat ofron
mund tė pritet njė kohėzgjatje e dobėt e baterisė, prej vetėm njė ore
kohė. Pasi qė kėta kompjuterė bien nė njė grupim specifik, ashtu do ta
kanė edhe ēmimin, i cili do tė jetė rreth 1.900 euro.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: