ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 IBM ThinkPad feston 15 vjetorin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 27
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: IBM ThinkPad feston 15 vjetorin   Tue Sep 16, 2008 12:27 am

IBM ThinkPad feston 15 vjetorin

Kompania Lenovo, njė nga prodhuesit mė tė mėdhenj botėror i laptopėve,
ka shėnuar 15 vjetorin e prodhimit tė njėrit nga laptopėt mė tė njohur,
atij ThinkPad.
Fillimi i laptopit ThinkPad daton nė vitin 1992, kur ėshtė paraqitur
modeli i parė 700C, i cili ka qenė gurthemel pėr ndėrtimin e imazhit tė
njohur tė kėtij emri. Gjatė viteve ėshtė rritur tradita e pėrsosmėrisė,
andaj laptopi i IBM-sė ka fituar besimin e shfrytėzuesve profesionalė
nė mbarė botėn, me mundėsitė e tij tė avancuara, kohėzgjatjen dhe
stabilitetin nė punė.Deri mė sot janė shitur mbi 30 milionė ThinkPad nė mbarė botėn, nė mbi
160 vende, dhe ėshtė fitues i shumė shpėrblimeve pėr inxhinjering dhe
dizajn. Shpėrblimet e marra e kalojnė numrin 1.000, derisa vetėm gjatė
vitit 2006 nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ka marrė mė shumė se 100
ēmime

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
IBM ThinkPad feston 15 vjetorin
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Urimet pėr 100 vjetorin e shtetit shqiptar!
» Vlora pėrkujton 3-vjetorin e shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės
» PREND BUZHALA: NĖ 14-VJETORIN E EPOPESĖ SĖ MARKALLESHĖVE NĖ LUFTĖN E UĒK-sė
» Ismet KRASNIQI:Takim letrar nė 60 vjetorin lindjes sė letrarit Prend Buzhala
» Frrok Kristaj: Nė 15-vjetorin e kalimit nė amshim tė Anton Pashkut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: