ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Google planifikon Sistem Operativ te Telefonave Mobil

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Google planifikon Sistem Operativ te Telefonave Mobil   Tue Sep 16, 2008 12:29 am
Nga: Ari Levy Crayton Harrison
Burimi i Lajmit: Burimi
Perkthej: NaP.

Nov. 5 (Bloomberg) --
Google Inc. duke tentuar qe te shkon pertej Webit, tha se planifikon ta
krioj nje sistem operativ per telefonat e prodhuar nga Sprint Nextel
Corp. dhe T-Mobile USA Inc.

Google sot publikoj sot aliancen e re me 34 antaret e ri ketu hyjn
Sprint, T-Mobile dhe prodhuesit e telefonave Motorola Inc. dhe Samsung
Electronics Co.

Sot hargjohen rreth $2.17 Bilion ne reklamimin e telefonave celular,
por kjo pritet qe te rritet ne $11.4 Bilion ne vitin 2011, tha sot
Informa Plc. nje firme nga Londra e bazuar ne kerkime. Google, ne
Mountain View i merr 99% te me shume se $10 Bilion ne shitjen e tyre
prej reklamimit, me se shumti duke shitur tekst linqe gjat kerkimit te
rezultateve ne Google dhe te webfaqeve te partnereve te tyre.

Google ka $12.46 nga $723.71 Stoqe ne Nasdaq Stock Market sot ne ora
10:40a.m. Google ka hypur per 54% kete vit me shume se vitin e kaluar.

Schmidt Tha: " Shume njerez ne 5 apo 10 vitet e ardhshme, eksperienca e
pare e tyre ne internet do te jete permes nje Telefoni mobil. "

Pra Google thjesht do ta kaperdij gjdo gje qe del perpara dhe qe ka nje te ardhme te sigurte me shume $$$.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Google planifikon Sistem Operativ te Telefonave Mobil
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: