ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Seri e re e kompjuterėve nga HP - tė gjitha nė njė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Seri e re e kompjuterėve nga HP - tė gjitha nė njė   Tue Sep 16, 2008 10:44 pmNga kompania Hewlett Packard na vjen njė seri e re, mė e fuqishme e kompjuterėve tek tė cilėt i tėrė hardueri ėshtė i vendosur nė ekranin e ndjeshėm nė prekje. TouchSmart IQ800 duket fantastik dhe ofron mundėsi tė mjaftueshme edhe pėr pėrdoruesit tė cilėt kanė kėrkesa tė mėdha.Tė fillojmė nga ekrani, tek i cili nė njė diagonale prej 25.5 inēėsh inxhinierėt e HP-sė kanė futur rezolucionin prej 1920 x 1200 piksela. Ekrani ėshtė i ndjeshėm nė prekje, derisa kompjuteri vjen me disa aplikacione tė zhvilluar posaēėrisht pėr tė, prej tė cilave kemi pakėz frikė, sepse tentimet e tilla nė platformėn e Windows shumė shpesh nuk pėrfundojnė si tė famshme.

Sa u pėrket specifikave tjera, janė paraqitur dy modele: TouchSmart IQ804 dhe IQ816.

Tė dyja modelet kanė pranues tė integruar televiziv, kamerė uebi dhe mbėshtetje pėr Bluetooth. IQ816 ka edhe lexues Blu-ray, DVD rekorder, kartelė grafike GeForce 9600M GS dhe procesor tė Intelit Core 2 Duo T8100 i cili punon me takt prej 2.10 GHz. Modeli mė i dobėt ka procesor diē mė modest, pėrkundėr taktit mė tė lartė tė punės: Core 2 Duo T5850 me 2.16 GHz dhe kartelė grafike 9300M GS.

Modeli mė i dobėt do tė vjen nė treg shumė shpejt me ēmim prej 1.899 dollarėsh amerikanė (rreth 1.330 euro, derisa ai mė i fuqishėm do tė del nė shitje gjatė muajit tetor me ēmim prej 2.099 dollarėsh, respektivisht, 1.472 euro.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Seri e re e kompjuterėve nga HP - tė gjitha nė njė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 30 FOTOT MĖ PREKĖSE TĖ TĖ GJITHA KOHĖRAVE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: