ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė   Tue Sep 16, 2008 10:54 pm


Sipas hulumtimit tė fundit, tinejxherėt nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės i konsiderojnė celularėt me rėndėsi tė njėjtė si veshja tė cilėn e bartin dhe nuk mund tė imagjinojnė jetėn pa celularėt e tyre.

Hulumtimin me rreth 2.000 tinejxherė amerikanė e kanė kryer CTIA (Shoqata ndėrkombėtare pėr telekomunikim pa tela) dhe Harris Interactive. Ėshtė dėshmuar se katėr nga pesė pjesėtarė tė kėtij grupi demografik posedojnė celularė, e pothuajse gjysma e tyre vlerėsojnė se celulari ėshtė pjesa kyēe e jetės sė tyre shoqėrore.

Nuk ėshtė njėjtė e as celulari qė e posedojnė. Njėzet e tetė pėr qind e tė gjithė tė anketuarve kanė deklaruar se posedimi i modelit tė ri pėr ta ėshtė absolutisht qenėsore.Lajm i mirė pėr kompaninė Apple ėshtė se shumica e tė rinjve besojnė se iPhone ėshtė telefoni mė i mirė nė treg. Mirėpo lajm i keq ėshtė se 42 pėr qind e tyre pohojnė se nuk mund tė shkruajnė porosi SMS pa shikuar, e kjo nė iPhone nuk ėshtė edhe aq e lehtė pėr tu bėrė. Gjithashtu, shumica e tinejxherėve nuk posedon iPhone sepse vet pajisja, si dhe parapagimi i cili vjen me tė, thjesht ėshtė e shtrenjtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Fėmijėt amerikanė nuk munden pa celularė
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skėnder R. Hoxha: Poezia pėr fėmijė e Hasan Hasnait - tema e motive
» Urime pėr Ditėlindje!
» Mbi 1 mijė tė vdekur nga tėrmeti dhe tsunami nė Japoni
» Hapja e Shkollės Shqipe nė 2-vjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės, nė Staten Island, dritėz Mėmėdheu pėr fėmijėt e Diasporės
» Sokol Demaku: Bisedė mė Vera Kurti, mėsuese e edukimit special mė fėmijėt...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Lajme te Ndryshme :: News (Te rejat me te fundtit)-
Kėrce tek: