ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mihal Grameno

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Mihal Grameno   Sat Sep 20, 2008 1:10 am

Pėr Mėmėdhenė

Pėr mėmėdhenė, pėr mėmėdhenė
Vraponi burra, se s'ka me prit.
Tė vdesim sot me besa-besė
pranė flamurit tė kuq q'u ngrit.

Pranė flamurit, pranė flamurit,
me shpatė zhveshur shqipėtarisht,
Pėr dhen' e babės edhe tė burrit
kemi me vdekur sot burrėrisht.

E Drini plak me oshėtima
mbi Shqipėrinė valėt po dredh;
Tosk' edhe Gegė, si vetėtima
armikut bini se dita erdhi.

Ejani burra malit pėrpjetė
duke u betuar vdekj' a liri.
Se s'ka m'e ėmbėl nė kėtė jetė,
kur vdes shqiptari pėr Shqipėri!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Mihal Grameno
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mihal Grameno patriot dhe publicist i shquar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Tema Shoqerore (te ndryshme) :: Letersia-
Kėrce tek: