ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rezart Taēi: Ja si e solla Milanin nė Shqipėri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Rezart Taēi: Ja si e solla Milanin nė Shqipėri   Sat Sep 20, 2008 7:49 pm


Rezart Taēi: Ja si e solla Milanin nė Shqipėri

Pas “shpėrthimit” tė lajmit se Milani do tė vijė mė 14 tetor nė
Tiranė pėr tė zhvilluar njė ndeshje miqėsore, Rezart Taēi, njeriu qė
bėri tė mundur kėtė marrėveshje, tregon detajet e bisedimeve.


Tė hėnėn ai pėrfundoi akordin me drejtuesit mė tė lartė tė Milanit, mes tė cilėve ishte edhe zv/presidenti Adriano Galini.“Mund tė konfirmoj se marrėveshja me Milanin ėshtė hedhur e zezė nė tė
bardhė. Kjo ėshtė arritur pas disa muajsh negociatash, duke realizuar
ėndrrėn time personale, qė tė kemi kėtė skuadėr tė madhe nė vendin
tonė, por dhe ėndrrėn e tė gjithė sportdashėsve shqiptarė”, tha kreu i
kompanisė “Taēi Oil”, qė ėshtė partneri shqiptar i klubit kampion bote.“Milanin nuk e kishte penguar asgjė pėr tė ardhur qė mė parė, por duhet
theksuar se nė kėto vitet e fundit sporti shqiptar ka pasur njė hov
cilėsor dhe kjo ėshtė njė nga arsyet qė drejtuesit italianė pranuan.Kjo ishte njė prej kėrkesave kryesore. Pas negociatave gjithēka u pėrputh mė sė miri dhe arritėm tė binim dakord”.Zoti Taēi konfirmoi edhe se Tirana do tė jetė skuadra qė do tė luajė mė
14 tetor pėrballė skuadrės sė drejtuar nga Karlo Anēeloti:“Zgjodhėm Tiranėn, pasi ėshtė njė ndėr skuadrat mė prestigjioze tė
Shqipėrisė. Ata kanė njė histori tė pasur dhe e meritojnė njė prestigj
tė tillė”.Takimi do tė zhvillohet nė stadiumin “Qemal Stafa”, nė orėn 19:00 dhe pritet qė interesimi i tifozerisė tė jetė i madh.Jo vetėm i asaj kryeqytetase, por nga mbarė vendi.Organizatori zbuloi edhe ēmimin e biletave pėr njė vend nė stadium:
“Ēmimi i biletave do tė jetė njėsoj me ato tė pėrfaqėsueses nė ndeshjet
kur luhet me kundėrshtarė tė nivelit tė lartė”.E pėrkthyer ndryshe, njė vend nė tribunėn qendrore do tė kushtojė 5
mijė lekė tė reja, nė tribunėn “D2” 3 mijė lekė, ndėrsa nė “D1” dhe
“D3” 2 mijė lekė.

E veēanta e asaj mbrėmjeje ėshtė se do tė ketė edhe njė donacion pėr bamirėsi.“Milani sė bashku me kompaninė tonė, menduan qė, pėrveēse tė jetė njė
ndeshje futbolli, 14 tetori tė ketė edhe njė destinacion pėr bamirėsi,
pėrfundoi Taēi.Pas ndeshjes, klubi italian dhe ‘Taēi Oil’ do t’i dhurojnė 100 mijė euro ‘UNICEF’-it.
Spoiler:
 

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Rezart Taēi: Ja si e solla Milanin nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ismet Ramadani:"Harta e shqipėrisė etnike" si shkas...
» Rozi Theohari: Rihapet Shkolla Shqipe e Lynn-it, Mass
» Gold Ag reagon me njė kėngė patriotike pas ndeshjes Serbi - Shqipėri (VIDEO)
» Kastriot Dervishi: Sinjali i parė i qėndresės antikomuniste nė Shqipėri
» Fterra i shkruan PROF.DR.MED.ULF PETER NEUMANNIT-shqip e gjermanisht! !

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Mediat :: Mediat Shqipetare :: Revista Shqipetare :: Revista One-Vip-
Kėrce tek: