ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vlore, leshohet ne det breshka e rralle

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Vlore, leshohet ne det breshka e rralle   Tue Sep 23, 2008 1:03 am

Vlore, leshohet ne det breshka e rralleHidhet
nė det nė prezencė tė specialistėve tė biologjisė, nxėnėsve tė
gjimnazit tė Orikumit e shumė personave tė tjerė kuriozė, njė breshkė
deti.

Prej gati dy vjetėsh ajo mbahej nė rezervat uji nė njė nga hotelet e Orikumit, pasi ishte kapur nga njė peshkatar i zonės.

Breshka, e cila rezultoi tė kishte moshėn rreth 40 vjece ėshtė liruar pėr t’ju bashkuar abitatit tė saj natyral.

E
gjymtuar dhe me atrofizim tė muskujve pėr shkak tė jetesės nė rezervat
breshka mė nė fund ka prekur detin. Ajo peshon rreth 60 kg dhe ėshtė
njė nga speciet e rralla qė rrezikohen nė ujėrat e detit.

Sipas prof.dr Idriz Haxhiut, kjo specie ėshtė e rrallė.

Kjo lloj breshke jeton mbi njėqind vjet dhe si abitat te tyre kane ujrat e detit Jon.
Spoiler:
 

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Vlore, leshohet ne det breshka e rralle
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vizita e Berishės nė Vlorė:Vlora, metropol evropian i Shqipėrisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: