ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Itali, shqiptari vret kusheririn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 27
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Itali, shqiptari vret kusheririn   Sat Sep 27, 2008 6:08 pm


Tradhetia eshte kthyer ne tragjedi per nje familje shqiptare me banim ne Itali. Nje i ri shqiptar, pasi kapi ne flagrance te shoqen se bashku me kusheririn e tij te larget, te cilit i kishte ofruar strehe ne shtepine e tij, i verbuar nga xhelozia dhe inati, ka vrare kete te fundit.

Lajmin e beri te ditur gazeta italiane “La Nazione”. Mesditen e se enjtes ai ishte kthyer nga puna ne shtepi, kur ne dhomen ngjitur me ate te 2 femijeve te mitur gjeti gruan ne sjellje qe nuk lene dyshime se bashku me kusheririn.
Nje tradheti qe beri te ngjalle terbimin vrases tek shqiptari. Pasi rrembeu thiken, ai u turr drejt se shoqes dhe kusheririt. Fillimisht goditi viktimen disa here me thike ne fyt dhe me pas u drejtua drejt se shoqes, e cila per te shpetuar u hodh nga dritarja duke marre vetem demtime te vogla ne kembe.
Ne momentin e vendosjes se prangave shqiptari nuk ka bere asnje rezistence. Ai u arrestua me akuzen e vrasjes me paramendim. Hetuesit nuk kane zbardhur ende faktin nese femijet e mitur kane asistuar gjate momentit te krimit.

Ata u jane besuar perkohesisht fqinjeve te familjes dhe me pas do te jetojne me nenen e tyre, e cila tashme ka dale nga spitali, ku ndodhej per plagosje te lehte ne kavilje pas hedhjes nga dritarja.
Familja e ciftit shqiptar ishte transferuar prej pak kohesh ne Itali dhe ishin me leje te rregullt qendrimi. I arrestuari punonte se bashku me viktimen dhe e kishte marre ne shtepine e tij prej disa ditesh.

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Itali, shqiptari vret kusheririn
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Gjaku s'bėhet ujė, arbėreshėt e Kalabrisė protestojnė pėr dy kosovarėt tė vrarė nė Itali
» Gold Ag publikon kėngėn 'Shqiptari 2', kritikon shumė figura ndėr to edhe Kadaren dhe Lamėn (Video)
» Skėnder R. Hoxha: Dushkaja kėrkon gjurmime arkeologjike
» 1999, Ja si u mor peng autobusi grek nga emigranti shqiptar
» Tragjedia - si pasojė e njė politike tė kufizuar pėr refugjatėt

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: