ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hapet Atlantis, hoteli ekstraluksoz nėn ujė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Hapet Atlantis, hoteli ekstraluksoz nėn ujė   Thu Oct 02, 2008 2:30 am

Hapet Atlantis, hoteli ekstraluksoz nėn ujė
Eshtė
hapur hotel Atlantis, superluksozi me 1.539 dhoma, pozicionuar nė njė
ishull artificial nė formėn e palmės nė Dubai, nė Emiratet Arabe.
Struktura, qė mban brenda edhe njė park gjigand ujor, ka kushtuar mė
shumė se 1 miliardė euro dhe i ofron klientėve suita magjike, nga tė
cilat mund tė shohin delfinėt, qė deri pak muaj mė parė notonin
pėrgjatė brigjeve tė ishullit Salomone nė Oqeanin Pacifik.Ky vlerėsohet
si ishulli artificial mė i madh nė botė, ndėrsa emri i hotelit
frymėzohet nga Atlandita ishulli legjendar. Resorti i ri nė Dubai,
synon tė rinovojė shkėlqimin e ishullit tė antikitetit;
Nė akuariumin gjigand do tė notojnė 65.000 peshq. Nuk do
tė mungojnė edhe delfinėt, ata qė kanė njė pėrshtatshmėri tė lehtė pėr
tė bėrė akrobacira jashtė ujit. Dhomat standard do tė kushtojnė
rreth 300 euro nė natė. Ēmime tė larta do tė kenė suitat, 900 metėr
katrorė; secila nga kėto suita ka tre dhoma gjumi tre banja dhe njė
sallon me njė tryezė tė dekoruar me ar. Pėrreth resortit do tė ketė njė
numėr tė madh restorantesh, qendra konferencash, butikė tė ndryshėm, qė
do tė prezantojnė veshje dhe aksesorėt mė nė modė.


Hoteli me 5 yje nuk i ka ngazėllyer tė gjithė. Mė
kritikėt nė kėtė drejtim kanė qenė ambientalistėt, qė e kanė vlerėsuar
negativisht projektin qė nga fillimi i tij. Sipas ekologjistėve
konstruksioni ka dėmtuar seriozisht ishullin. Negativisht ata kanė
vlerėsuar edhe rrugėn mė shumė se 30 orė qė u ėshtė dashur delfinėve
pėr tė mbėrritur deri nė destinacion. Por gjithė kjo nuk duket se ka
ndikuar nė investitorėt qė kanė deklaruar se besojnė nė kėtė projekt.
Manjati amerikan Donald Trump ka njoftuar se shumė shpejt do tė ngrejė
njė hotel tė vetin nė kėtė ishull. Ndėrsa pėr vitin 2010 duhet tė jetė
gati njė teatėr me 1800 vende.
Gazeta: Shekulli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Hapet Atlantis, hoteli ekstraluksoz nėn ujė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: