ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dua 500 milionė, pėr celularin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Dua 500 milionė, pėr celularin   Thu Oct 02, 2008 2:32 am

Dua 500 milionė, pėr celularin
Dosja
e rrallė ka nisur tė shqyrtohet nė Gjykatėn e Tiranės nga njė trup
gjykues i kryesuar nga gjyqtari Arben Kostandini dhe ka si paditės njė
biznesmen nga Fieri, ndėrsa pala e paditur ėshtė njė nga kompanitė
celulare qė operojnė nė tregun shqiptar. Paditėsi, inicialet e tė cilit
janė D.X., ka paguar shumėn prej njė pėr qind tė vlerės sė padisė dhe
pasi ka pajisur me prokurė dy avokatė i ėshtė drejtuar Gjykatės sė
kryeqytetit.
Konflikti
mes tij dhe kompanisė celulare ka nisur nė fillim tė kėtij viti, kur e
fejuara e tij ka arritur tė tėrheqė nga zyrat e kompanisė tabulatet e
zbardhura tė bisedave telefonike sė tė fejuarit tė saj. Nėpėrmjet
tabulateve ajo ka faktuar lidhjen intime sė tė fejuarit tė saj me njė
vajzė tjetėr, ēka ka sjellė mė pas ndarjen e tyre. Duke pretenduar se
kompania celulare ishte shkaku i grindjes, qė mė pas ēoi nė ndarjen e
tij nga e fejuara, biznesmeni depozitoi padinė 500 milionėshe nė
gjykatė.

ĒĖSHTJA

Ndėrkohė,
burime nga procesi pohojnė se kompania telefonike e paditur menjėherė
sapo ka mėsuar se, dy prej punonjėsve tė saj ishin pėrfshirė nė
skandalin nxjerrjes sė sekretit, ka vendosur ndaj tyre masėn
administrative tė pushimit nga puna. Mėsohet se e fejuara e biznesmenit
kishte njohje me dy punonjėset dhe duke shfrytėzuar kėtė fakt, ajo u ka
kėrkuar atyre t'i vėnė nė dispozicion tabulatet telefonike sė tė
fejuarit tė vet, i cili siē duket e mohonte kontaktin me vajzėn tjetėr.
Sapo ka shtėnė nė dorė tė dhėnat ajo ka parė aty se ai kontaktonte
shpeshherė me vajzėn tjetėr, me tė cilėn kishte shkėmbyer mesazhe dhe
kishte zhvilluar biseda tė gjata. Pas kėsaj e fejuara ėshtė konfliktuar
me tė fejuarin, ēka mė pas ka sjellė edhe ndarjen e tyre.

SEKRETI


kėrkesėpadi, biznesmeni pohon se nxjerrja e sekretit ėshtė bėrė shkak
pėr prishjen e familjes sė tij, ēka i ka sjellė veē tė tjerash dėm
ekonomik, shėndetėsor etj., ndėrsa dėmshpėrblimi pėr kėtė ėshtė shuma
prej gjysmė miliardi lekėsh tė vjetra. Edhe pse ėshtė dorėzuar nė
gjykatė prej disa muajsh, padia ende nuk ka nisur tė shqyrtohet, pasi
shkak pėr kėtė ėshtė bėrė mosformimi i trupit gjykues dhe mungesa e
sekretares gjyqėsore. Seanca e radhės e kėsaj ēėshtjeje pritet tė
zhvillohet nė fillim tė muajit tetor, kur ėshtė pėrcaktuar qė pala
paditėse, biznesmeni dhe avokatėt e tij mbrojtės, tė paraqesin para
trupit gjykues parashtrimet hyrėse dhe provat. Ndėrsa pala e paditur
mėsohet se e ka kundėrshtuar zgjidhjen e ēėshtjes me kompromis, nė
formėn e kėrkuar nga paditėsi. Juristėt pėrfaqėsues tė kompanisė
celulare kanė refuzuar tė pranojnė dėmshpėrblimin e paditėsit me 500
milionė lekė tė vjetra, nė kėmbim tė ndėrprerjes sė procesit. Pėr kėtė
shkak padia ka kaluar mė pas nė seancė gjyqėsore dhe po shqyrtohet
aktualisht.


Gazeta: Panorama
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Dua 500 milionė, pėr celularin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete-
Kėrce tek: