ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Golf Blue Motion shpenzon 3.8 litra naftė nė njė qind kilometra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Golf Blue Motion shpenzon 3.8 litra naftė nė njė qind kilometra   Thu Oct 02, 2008 2:37 am

Golf Blue Motion shpenzon 3.8 litra naftė nė njė qind kilometra
Kemi
parė qė shumė kompani automjetesh tė prezantohen me prodhimet e tyre tė
cilat dallojnė nga forma e vogė por edhe veēori tė tjera pėrsa i pėrket
dizajnit. Volkswagen, kėtė radhė vjen mė ndryshe se kurrė me Golf Blue
Motion 1.6 TDI.
Pėrveē
pėrmasave shumė tė vogla, specifika e kėtij automjeti ėshtė se ai do tė
harxhojė vetėm 3.8 litra naftė nė 100 kilometra. Volkswagen ėshtė duke
lanēuar gjeneratėn e re tė motorėve me naftė e cila do tė ndryshojė
dukshėm kufijtė e shpenzimit tė automjeteve. “Golf Blue Motion” pritet
qė sė shpejti tė prezantohet nė panairin e automjeteve nė Paris. Nė
kompaninė Volksėagen pohojnė se ky automjet shpenzon vetėm 3.8 litra
naftė nė njė qind kilometra tė pėrshkruara. Sekreti i kėtij shpenzimi
tepėr tė ulėt ka tė bėjė me motorin e ri 1.6 litėrsh, me 105 KF si dhe
hapat e zgjatur tė transmetimit, pneumatikėve me rezistencė tė ulėt tė
rrotullimit dhe aerodinamikės sė pėrmirėsuar. Pėrkundėr shpenzimit
minimal, Golf Blue Motion mund tė pėrshpejtojė deri nė 100 km/h pėr
11.3 sekonda dhe me shpejtėsinė maksimale deri nė 190 km/h. Mendohet qė
automjeti tė dalė nė treg vitin e ardhshėm dhe sė shpejti pritet tė
bėhet i ditur edhe ēmimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Golf Blue Motion shpenzon 3.8 litra naftė nė njė qind kilometra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Intervistė me kritiken e letėrsisė znj. Klara Kodra, dhėnė gazetares sė Blue Sky, Vera Pelaj
» AKR premton 7 pėr qind ngritje ekonomike dhe 30 mijė vende pune

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: