ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fėmija gjen thesarin e 400 viteve tė shkuara

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Fėmija gjen thesarin e 400 viteve tė shkuara   Thu Oct 02, 2008 2:49 am

Fėmija gjen thesarin e 400 viteve tė shkuara
Njė
djalė gjerman 9-vjeēar ka gjetur njė thesar me monedha tė disa shekujve
mė parė, me njė vlerė deri nė 90 mijė euro. Ngjarja ka ndodhur nė
Smallenberg, tė Sauerlandit.
Djali
ecte nėpėr fshat kur ka vėnė re shkėlqimin e njė monedhe argjendi. Ajo
ishte e para nga 120 monedhat e tjera tw gjetura brenda thesarit,
shumica nė ar, qė ndodheshin tė fshehura nė tė njėjtin vend.Ato ishin
tė futura nė njė vazo terrakote. Monedha mė e vjetėr daton nė vitin
1577 dhe mė e reja mes tyre i pėrket vitit 1696. Sipas atyre qė kėqyrėn
mė pas monedhat dhe bėnė pėrkatėsinė historike, nė atė kohė me kėtė
thesar mund tė blije vegla pune dhe kafshė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Fėmija gjen thesarin e 400 viteve tė shkuara
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Letėrsia shqiptare
» Qytetet shqiptare-Gjakova

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: