ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Murgeshat kane tani edhe konkursin e bukurise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Murgeshat kane tani edhe konkursin e bukurise   Thu Oct 02, 2008 2:54 am

Murgeshat kane tani edhe konkursin e bukurise
Nje
konkurs bukurie vetem per murgesha. Eshte ky lajmi i bere i ditur nga
gazeta britanike "Daily Mail", ku thuhej se, At Antonio Rungi nga
komuna Mondragone, ne afersi te qytetit te Napolit, ka organizuar nje
konkurs bukurie vetem per murgesha. Konkursi, ku pritet te marrin pjese
1000 murgesha, u iniciua si nevoje per te luftuar stereotipet e femrave
me besim, te cilat i karakterizohen si te vjetra dhe jo terheqese.
"Miss
Motra 2008" nuk eshte nje kerkese e percjelle nga prifti, por kane qene
vete murgeshat te cilat kane shprehur deshiren per te marre pjese ne
nje konkurs bukurie te zhvilluar posacerisht per to. Nxitja eshte marre
nga filmi "White Sister" ne 1971 (Motra e bardhe), ku aktorja Sofia
Loren, nje nga femrat me te bukura te planetit interpreton rolin e nje
murgeshe. Ne kete konkurs bukurie vajzat do te votohen ne nje adrese
interneti me nje kast fotografish. Vajzat kane kerkuar, qe konkurimi te
behet me veshjen e tyre tradicionale dhe me koke te pazbuluar, pasi
bukuria e tyre e brendshme eshte imazhi qe i karakterizon. At Rungi
shpreson se nje dite ky konkurs bukurie mund te zhvillohet si formati
i"Miss Italise, ku vajzat mund te aktivizohen ne performormancat e
ndryshme si kenge, kercim, etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Murgeshat kane tani edhe konkursin e bukurise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lajme mbi rezultatet e zgjedhjeve:Edhe PD-ja edhe PS-ja kane filluar te festojne fitoren!
» Historia e lashtė
» Shkrime nga Xun Ēetta:Ndodhi edhe kjo
» Dyshohet se me armėn qė u vra Xhemajl Mustafa, u plagosėn edhe Fetah Rudi e Ejup Visoka
» Nuk heqin dorė nga greva edhe pse janė tė rraskapitura

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: