ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Manjati rus kundėrshton blerjen e shtėpisė mė tė shtrenjtė nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Manjati rus kundėrshton blerjen e shtėpisė mė tė shtrenjtė nė botė   Thu Oct 02, 2008 2:57 am

Manjati rus kundėrshton blerjen e shtėpisė mė tė shtrenjtė nė botė
Prokhorov
tha se mandati nuk e kishte nėnshkruar marrėveshjen pasi nuk do tė bėjė
biznes me Francėn derisa autoritetet ti kėrkojnė falje pėr ndalimin qė
i bėnė atij vitin e kaluar pėr tė marrė pjesė nė njė klub prostitutash
nė resortin Courchevel.
Miliarderi
rus, Mikhail Prokhorov hodhi poshtė lajmin e dhėnė nga mediat franceze
se ai kishte blerė shtėpinė mė tė shtrenjtė nė botė, njė vilė
mesdhetare mahnitėse. Gazetat thanė tė hėnėn se Prokhorov, 43 vjeē, ka
paguar 496 milionė euro pėr tė blerė njė pasuri nė Francėn jugore tė
quajtur Vila Laopolda, tė ndėrtuar nė vitin 1902 nga Mbreti i Belgjikės
Leopold II. Por zėdhėnėsi i Prokhorov tha se mandati nuk e kishte
nėnshkruar marrėveshjen pasi nuk do tė bėjė biznes me Francėn derisa
autoritetet ti kėrkojnė falje pėr ndalimin qė i bėnė atij vitin e
kaluar pėr tė marrė pjesė nė njė klub prostitutash nė resortin
Courchevel.

“Para se autoritet franceze tė kėrkojnė falje, Prokhorov nuk do tė bėjė asnjė biznes nė Francė” –tha Sergei Chernistyn.

Prokhorov,
mban vendin e katėr nė Rusi si njeriu mė i pasur, e ka vendosur
pasurinė gjatė viteve 1990, kur Rusia hapi fushatėn “ēdo gjė falas”.
Nėse kjo blerje do tė bėhej, kjo do tė ishte shtėpia mė e shtrenjtė nė
botė nė listėn e revistės Forbes. Mendohej se oligarku do tė paguante
745 milionė dollarė pėr Vilėn Leopolda, e cila ndodhet nė Rivierėn
franceze. Vila prej 80 mijė metrash katrorė ka dy shtėpi pėr tė pritur
miqtė dhe dikur ka qenė pronė e Frank Sinatrės dhe Ronald Reagan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Manjati rus kundėrshton blerjen e shtėpisė mė tė shtrenjtė nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Pėr dhe "kundėr" Rugovės
» Vaksinė e re kundėr gripit tė derrave
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) pėrballoi ēdo sulm tė armiqve kundėr Mirditės Nga:Tomė Mrijaj
» Gjergj Kabashi: Revoltė shqiptare apo "protesta arabe" kundėr aksionit policor "Monstrum" nė Shkup

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: