ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Matematika, femrat tė zgjuara njėsoj sa meshkujt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Matematika, femrat tė zgjuara njėsoj sa meshkujt   Thu Oct 02, 2008 2:59 am

Matematika, femrat tė zgjuara njėsoj sa meshkujt
Zotėsia
nė matematikė nuk ka lidhje me gjininė. Lėnda qė deri dje cilėsohej si
njė pushtet mashkullor dhe nė lidhje direkte me seksin duket se nuk ka
mė kushtėzim tė tillė.

Pėrfundimi ėshtė frut i njė studimi tė disa kėrkuesve tė
Universitetit tė Wisconsin nė Madison dhe nė California, Berkeley, tė
publikuar nė “Science”, revistė shkencore amerikane Kėrkuesit morėn nė
provim notat dhe zgjedhjet universitare tė 7 milionė studentėve, nė 10
shtete tė botės, duke filluar qė nga klasa e dytė fillore deri nė
arsimin e lartė. Vajzat e diplomuara nė lėndė shkencore pėrbėjnė 48% tė
totalit tė gjithė studentėve.
Hulumtimi mbi tė dhėnat e tyre tregoi se studentet janė shumė
tė zonjat, aq sa kolegėt e tyre meshkuj, edhe kur bėhet fjalė pėr tė
zgjidhur probleme matematike shumė tė ndėrlikuar dhe me gradė
vėshtirėsie tė lartė. Tė dhėnat sipas viteve rrotulloheshin reth tė
njėjtit pėrfundim. Asnjė diferencė nė vlerėsimin e marrė nė matematikė
qė lidhej me gjininė, pra nėse bėhej fjalė pėr femėr apo mashkull.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Matematika, femrat tė zgjuara njėsoj sa meshkujt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė
» Diana Bunjaku:A i dhunuan femrat gardianėt hungarez!?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: