ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Doni tė lini duhanin? Shkruani nė ditar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Doni tė lini duhanin? Shkruani nė ditar   Thu Oct 02, 2008 9:44 pm


Nėse kėrkoni tė lini duhanin, duhet tė shėnoni nė ditar orėn kur ndezin
cigaren e parė, atė cka ndieni nė atė moment si dhe duhet t'i japin njė
notė nga 1 nė 10, pėr kėnaqėsinė qė keni provuar.

Sic shpjegon edhe studiuesi Fabio Beatrice: “Ditari ėshtė leksioni i
parė qė duhet te merrni, pasi nuk mund tė kurohesh nga ajo cka nuk di".

Kur
e rilexon atė cka shkruan nė ditar, duhanpirėsi bėhet i vetėdijshėm se
si dhe pse pi cigare. P.sh nga studimet e dime qė cigarja qė pihet nė
mėngjes mė kafen ka vlerėn mė tė lartė kurse ajo qė vjen pas saj ka njė
vlerė mė pak inferiore, ndoshta 7.

Nėse subjekti jonė tymos sa
herė qė pi njė kafe, i kėrkojmė qė ta ndryshojė me njė lėng frutash.
Nga kjo del se substancat qė japin varėsine shpesh shoqėrohen mė dicka
tjetėr. Pra nėse eleminojmė kafenė e tepėrt pėr rrjedhojė ulim edhe
numrin e cigareve gjatė ditės,-pėrfundon studiuesi.

Por, ka edhe
nga ata persona qė cigaren e pinė kur janė tė relaksuar, tė tjerė
nėnstres, kur punojnė e atje. Pėr kėtė shėrben ditari, pėr tė kuptuar
sė mė cfarė duhanpirės kemi tė bėjmė dhe tė na shpjerė nė rrugen e
duhur pėr t'u shkeputur.
Spoiler:
 

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Doni tė lini duhanin? Shkruani nė ditar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: