ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rezart Taēi: Ronaldinjo nė Tiranė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Rezart Taēi: Ronaldinjo nė Tiranė   Thu Oct 02, 2008 9:46 pm


Ronaldinjo do tė jetė nė Tiranė, nė ndeshjen e vlefshme pėr trofeun “Taēi Oil
Albania Reads”, qė do tė shohė si kundėrshtarė nė fushė Milanin dhe
Tiranėn.

Kjo ėshtė konfirmuar nga organizatori i sfidės sė 14 tetorit nė stadiumin “Qemal Stafa”, Rezart Taēi.

Pas
njė bisede qė ka pasur me zv/presidentin e Milanit, Adriano Galiani, ai
ėshtė siguruar se ylli brazilian do tė jetė pjesė e skuadrės qė do tė
luajė nė Shqipėri.

“Pak ditė mė parė, bisedova me
administratorin e Milanit Galiani dhe ai mė konfirmoi prezencėn e
Ronaldinjos nė miqėsoren qė do tė luhet nė kryeqytetin tonė”, tha Taēi.


“Braziliani nuk ishte grumbulluar nė pėrfaqėsuese pėr ndeshjet
e tetorit, por ardhja e tij me pjesėn tjetėr tė skuadrės mund tė
komprometohej nga disa kushte qė mund tė vendoste Federata Braziliane.

Gjithsesi,
numri dy i Milanit mė siguroi se ata i kanė zgjidhur tė gjitha detajet
teknike qė mund ta pengonin futbollistin dhe tashmė mund tė themi
zyrtarisht se Ronaldinjo do tė jetė”.

Fantazisti, i cili ka
fituar “Topin e Artė” nė vitin 2005, nuk u grumbullua nga tekniku Dunga
pėr ndeshjet eliminatore tė tetorit qė “seleēao” do tė luajė kundėr
Venezuelės dhe Bolivisė.

Arsyeja ishte forma e dobėt e
28-vjeēarit nė ndeshjet e para tė kėtij sezonit, e cila duket se ka
ndryshuar qė prej fundjavės sė kaluar.

Nė fakt, 28-vjeēari
ishte lojtari deciziv nė fitoren 1-0 qė Milani arriti nė derbin kundėr
Interit, duke realizuar golin e vetėm tė takimit.

Ronaldinjo
do tė luajė nė Tiranė kundėr bardhebluve tė drejtuar nga Blazh
Slishkoviē pėrkrah yjeve tė tjerė kuqezinj si Maldini, Sedorf dhe
Shevēenko.
Spoiler:
 

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Rezart Taēi: Ronaldinjo nė Tiranė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Frank Shkreli:Sekretarja e Shtetit Klinton nė Tiranė dhe nė Prishtinė
» Telegram ngushllimi familjes Llakaj nė Tiranė
» Mospėrkujdesje pėr bustin e Adem Jasharit nė Tiranė
» Xhesika Vula:PĖRBALLĖ USHTRISĖ PUSHTUESE SERBE, NĖ NĖNTOR 1912
» Pas ftesės nė Tiranė, Tadiē: Nuk do ta njohim kurrė Kosovėn

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: