ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Corriere: Shqiptaret e rinj te Italise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Corriere: Shqiptaret e rinj te Italise   Mon Oct 06, 2008 7:56 pm


Tani shqiptaret kane krijuar nje imazh te ri pozitiv ne bote. Prestigjozja
italiane “Corriere della sera” ne nje artikull te sotem tregon se si
bashkatdhetaret tane ne Itali jane integruar, punojne dhe shume prej
tyre jane bere biznesmene te suksesshem.

“Shqiptaret prototip te emigranteve ‘te keqinj dhe te dhunshem’, nuk shkaktojne me frike”, thote gazeta. E
perditshmja i referohet nje raporti te “Caritas-Migrantes”, sipas te
cilit “shqiptaret e keqinj” jane zevendesuar nga emigrantet rumune ne
kuadrin e “emigranteve qe bejne pjese ne shqetesimet e italianeve”. “Kjo
duket tek te dhenat per punesimin, per familjet, per prezencen ne
shkolle, mbi te dhenat penale. Eshte nje shembull qe ben te shpresosh
edhe per emigrantet rumune qe kane zevendesuar shqiptaret ne kuader te
shqetesimeve te italianeve”, thote “Corriere della Sera”.
Spoiler:
 

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 26
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Corriere: Shqiptaret e rinj te Italise   Mon Oct 06, 2008 8:26 pm

Jemi une dhe Dioni prandaj.... Very Happy Very Happy

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
 
Corriere: Shqiptaret e rinj te Italise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Emrat e rinj tė Asamblesė Kombėtare te PS, ja lista
» Agim Vuniqi: Shqiptaro-amerikanėt e Michiganit festojnė fitoren e koalicionit Berisha-Meta

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Lajmet e Portalit-
Kėrce tek: