ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Beluga SkySails, ja anija e pare tregetare me vela

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 24
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Beluga SkySails, ja anija e pare tregetare me vela   Wed Oct 08, 2008 1:41 am

Beluga SkySails, ja anija e pare tregetare me vela
Do
te niset pas disa ditesh anija e pare tregetare e terhequr nga nje
balone e madhe sa nje fushe tenisi. ''Beluga Skysails'', nje kontenier
i gjate 132 metra dhe me nje vele me siperfaqe 160 metra katror
Dote
niset per ne Kalifornine e Veriut nga Gjermania. ''Beluga Skysails''
duhet te kurseje keshtu deri ne 20% te karburantit qe kushton rreth
1.500 euro ne dite. Sistemi, sipas shpikesve te tij, mund te aplikohet
dhe ne jahte dhe mjete te tjera lundruese, ashtu sikurse tregohet ne
foto.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Beluga SkySails, ja anija e pare tregetare me vela
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rihapet shkolla shqipe nė Stuttgart
» VDIQ NĖ LAS VEGAS POETI DHE DRAMATURGU I NJOHUR SHQIPTAR AVNI MULAJ
» Vera Koka:Eshte bukur kur puna e mesuesit ecen paralelisht me dy corsi; mesimdhenie dhe mesimnxenie...!
» Berisha: Mbreti Leka Zogu i Parė, mbėshtetės i lirisė sė shqiptarėve
» Njė 16 vjeēare bėhet nėnė nė minutat e para tė 2015'ės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: