ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHBA, udhėton 27 vite pa patentė, pa e ditur se ia kishin pezulluar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: SHBA, udhėton 27 vite pa patentė, pa e ditur se ia kishin pezulluar   Wed Oct 08, 2008 1:41 am

SHBA, udhėton 27 vite pa patentė, pa e ditur se ia kishin pezulluar
Janelle
Dunklee ka udhėtuar pa patentėn e ngarjes sė automjetit 27 vitet e
fundit, pa qenė nė dijeni, raportojnė mediat nė Plattsburgh. Dunklee
thotė se kohėt e fundit mori njė letėr nga Departamenti i Automjeteve
Motorike nė Vermont, nė tė cilėn shkruhej se duhet tė paguante njė
gjobė nė mėnyrė qė tia kthenin patentėn. Dunklee, duke mos e ditur se
ia kishin marrė patentėn, njofton autoritetet.

Janelle
Dunklee ka udhėtuar pa patentėn e ngarjes sė automjetit 27 vitet e
fundit, pa qenė nė dijeni", raportojnė mediat nė Plattsburgh. Dunklee
thotė se kohėt e fundit mori njė letėr nga Departamenti i Automjeteve
Motorike nė Vermont, nė tė cilėn shkruhej se duhet tė paguante njė
gjobė nė mėnyrė qė t'ia kthenin patentėn. Dunklee, duke mos e ditur se
ia kishin marrė patentėn, njofton autoritetet. Ajo thotė se ata i
raportuan se duke pastruar tė dhėnat panė se Dunklee i detyrohej para
nė lidhje me njė gjobė shpejtėsie tė marrė nė vitin 1980. Dunklee thotė
se kėrkimet e mėtejshme zbuluan se ishte ndalur pasi udhėtonte me 42
milje nė orė nė njė zonė ku limiti ishte 30 milje nė orė. Ngjarja
kishte ndodhur nė Hartford, mė 17 shtator tė vitit 1980 dhe shuma e
gjobės ishte 26 dollarė.

Dunklee thotė se kurrė nuk ishte
ndalur nė jetėn e saj dhe vendosi tė shkojė nė gjykatė. Ditėn e
djeshme, Dunklee doli nė proces gjyqėsor dhe tha se gjykatėsi u habit
shumė nga kjo vonesė. Ata u habitėn kaq shumė, sa nė tė vėrtetė e
anuluan gjobėn. Avokati shtetėror Robert Sand thotė se nė vitin 1980,
shkresurinat bėheshin me dorė, dhe nuk ishte ēudi qė gjėrat tė
humbitnin. Polici qė e kishte gjobitur thotė se ka kaluar njė kohė e
gjatė, dhe se nuk e mbante mend t'ia kishte dhėnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
SHBA, udhėton 27 vite pa patentė, pa e ditur se ia kishin pezulluar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Historiku i pėrvjetorit tė pavarėsisė sė ShBA-ve
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» MOTI ARKTIK NĖ SHBA
» Flet Eroll Vitaku: Nė emėr tė komandantėve kam paguar haraē me vite tė tėra (Video)
» Kuvendi i Shqipėrisė nderon figurat e artit shqiptar nė 100 vite

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: