ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 [Sondazh]Dashuria: Ndjenje, Nevoje apo Deshire!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: [Sondazh]Dashuria: Ndjenje, Nevoje apo Deshire!   Wed Oct 08, 2008 11:50 pm

Perse dashuroni?

A eshte dashuria per ju nje ndjenje e verber dhe e pakontrollueshme?

A keni nevoje per ngrohtesine dhe sigurine qe ju jep partneri/ja?

Apo te dashuroni eshte nje zbukurim i kendshem, i cili i jep thjesht me shume shije dites suaj?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: [Sondazh]Dashuria: Ndjenje, Nevoje apo Deshire!   Wed Oct 08, 2008 11:51 pm

Tek dashuria, permblidhen duke u nderthurur te treja keto elemente...
Pra une, nga partnerja ime jam i denje te kerkoj nevojen e saj ne caste te caktuar se jetes se perditshme ....
Eshte pikerisht deshira ajo qe e mban te lidhur fort (ashtu si molekulat e hekurit (Fe) qe lidhen fort me njera-tjetren) ....
Nese nje cift nuk ka ndjenjen e duhur per te krijuar kete fare
dashurie, atehere eshte me mire qe mos te marrin hapa te pa-sigurta,
duke shpresuar ne te ardhmen... pershembull, ne disa raste kam degjuar
se njeri prej partnerit nuk e dashuron "kandidatin" e tij, e megjithate
e pranon "oferten" e tij, pra propozimin, duke shpresuar se do ta
dashuroj ne te ardhmen, por e gjitha kjo eshte vetem nje gaf...E
ardhmja eshte teper tradhtare ne raste pergjithsuese!
Pra, une per veten time nuk do e pranoja dashurine qe te lindin ndjenjat "me kismet" ne te ardhmen !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 27
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: [Sondazh]Dashuria: Ndjenje, Nevoje apo Deshire!   Thu Oct 09, 2008 12:06 am

Te treja kto... kurse per te ardhmen perpara e kemi...

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: [Sondazh]Dashuria: Ndjenje, Nevoje apo Deshire!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
[Sondazh]Dashuria: Ndjenje, Nevoje apo Deshire!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lediana Kapaj: Ndarja!
» Vangjush Ziko: Poeti, mėkati dhe dashuria
» Monda Korca: "Cdo gje ne jete buron nga dashuria.", Interrviste me aktorin Anastas Nika, Bisedoi Raimonda Moisiu, Gazeta Tirana Observer
» Lediana Kapaj: Dashuria ėshtė art.
» Ēka ėshtė dashuria?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Www.Albaone.Top-Board.Com :: Sondazhe-
Kėrce tek: