ForumPortaliGalleryPytsoriKrkoLista AntarveGrupet e AntarveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 SHBA-të përshëndesin njohjen e Kosovës nga Shkupi dhe Podgorica

Shko posht 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: SHBA-të përshëndesin njohjen e Kosovës nga Shkupi dhe Podgorica   Fri Oct 10, 2008 2:48 pm

Shtetet e Bashkuara e kan prshndetur vendimin e Malit t Zi
dhe t Maqedonis pr njohjen e Kosovs dhe jan shprehur se gjat "muajve t
ardhshm do t ket ende njohje".

N deklaratn e tij, zdhnsi i Departamentit amerikan t shtetit, Sean
McCormack, tha se "rritja e numrit t vendeve, q e kan njohur Kosovn sht
vrtetim i prparimit t saj n vendosjen e shoqris stabile, multietnike dhe
demokartike, q synon ndrtimin e raporteve normale politike dhe ekonomike me
fqinjt e saj dhe n prgjithsi me bashksin ndrkombtare". /rel/
Mbrapsht n krye Shko posht
Shiko profilin e antarit http://albaone.top-board.com/
 
SHBA-të përshëndesin njohjen e Kosovës nga Shkupi dhe Podgorica
Mbrapsht n krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Irvi Hyka sjell shkrimin:Bill Klinton n krye t fushats pr njohjen e Kosovs
» Historiku i prvjetorit t pavarsis s ShBA-ve
» Dita e Pavarsis s SHBA-s, sinonim i liris
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON LIRIMIN E KOSOVS-KUSH PO PRPIQET TA FALSIFIKOJ HISTORIN
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezoluts 1244 pr shkak t kmbnguljes s Serbis, devalvon pavarsin e Kosovs, t shpallur m 17 shkurt 2008

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Krce tek: