ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Turqia pėrmbys rezultatin ndaj Bosnjės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Turqia pėrmbys rezultatin ndaj Bosnjės   Sun Oct 12, 2008 3:05 am

Turqia pėrmbys rezultatin ndaj Bosnjės


Turqia
ka arritur tė rikthehet nė lojė pas disavantazhit prej 1-0 si nikoqir i
Bosnjė dhe Herzegovinės, pėr tė shėnuar fitore prej 2-1 nė fund tė
ndeshjes.
Boshnjakėt kaluan nė epėrsi nė pjesė tė parė me golin e Edin Dzeko, qė ishte edhe goli i vetėm i pjesės sė parė tė ndeshjes.

Por turqit tė vendosur, arritėn tė rikthejnė rezultatin pėr tė shėnuar
fitore. Golin e barazimit pėr Turqinė e shėnoi Arda Turan, gjashtė
minuta pas fillimit tė pjesės sė dytė (51’), ndėrsa golin e fitores e
shėnoi Mevlut Erdinc, 15 minuta mė pas (66’).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Turqia pėrmbys rezultatin ndaj Bosnjės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Tradhtia e shqiprisė ndaj kosoves u vune ne sherbim te jugosllaveve
» AKTET GJENOCIDALE Prof.Dr.Sabile Ēekmezi-Basha:TĖ UDB-SĖ NDAJ TĖ BURGOSURVE POLITIKĖ Shqiptarė
» Vasil Premēi: Magjia e pjergullės sė rrushit...
» Epoka e Gjergj Kastriotit - Skėnderbeut
» Kadare: Pesė shekuj tė sundimit osman u flijua vetėm gjuha shqipe! 500 vjet ndėshkim ndaj Skėnderbeut, urrejtja vazhdon...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: