ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Anglia shkatėrron Kazakistanin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 25
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Anglia shkatėrron Kazakistanin   Sun Oct 12, 2008 3:09 am

Anglia shkatėrron Kazakistanin


Takimi i
zhvilluar nė Stadiumin e ri tė Wembleyt ndėrmjet Anglisė dhe
Kazakistanit, i ka takuar skuadrės vendase e cila ka shėnuar fitore me
rezultat 5-1.
Ashtu siē pritej, djemtė e Capellos e shkatėrruan skuadrėn mysafire e cila nuk ėshtė e njohur sa i takon futbollit.

Pjesa e parė pėrfundoi pa gola, ndėrsa nė pjesėn e dytė u panė krejt gjashtė gola.

Serinė e golave e filloi mbrojtėsi i Manchesterit, Rio Ferdinand (52’), ndėrsa atė e dyfishoi Kuchma me njė autogol (65’).

Katėr minuta pas golit tė dytė, mysafirėt e ngushtuan epėrsinė me anė tė Kukeev, mirėpo kjo veē sa i nevrikosi Tre Luanėt.


Wayne Rooney shėnoi dy herė


Sulmuesi anglez Wayne Rooney shėnoi dy herė brenda dhjetė minutash (76’
dhe 86’), ndėrsa rezultatin pėrfundimtar, Anglia pesė Kazakistani njė,
e vendosi Jermaine Defoe nė fund tė ndeshjes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
 
Anglia shkatėrron Kazakistanin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Aksidenti i Xhorxh Majkėll, zbulohet makina luksoze e shkatėrruar
» Ndėrron jetė rapsodi i mirėnjohur Ibish Broja

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Sport :: Futboll-
Kėrce tek: