ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 "Red Bull tė jep... infarkt"

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 24
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: "Red Bull tė jep... infarkt"   Sun Oct 12, 2008 11:27 pm

"Red Bull tė
jep... infarkt"

Sipas rezultateve tė njė hulumtimi nga
Qendra Kardiovaskulare e spitalit mbretėror tė Adelaides tė Australisė, vetėm
njė kanaēe me pijen e famshme energjetike, Red Bull, mund ta rrit rrezikun pėr
sulm nė zemėr, madje edhe te tė rinjtė dhe te personat e shėndoshė.


Bull, qė ėshtė i pasur me kafeinė, ėshtė mjaft i
popullarizuar te studentėt, sportistėt, personat qė punojnė natėn etj., pasi qė
mbulon lodhjen dhe aktivizon organizmin. Mirėpo nė tė njėjtėn kohė kjo pije e
bėn gjakun tė ngjizshėm qė ėshtė parakusht pėr zhvillimin e problemeve
kardiovaskulare, siē ėshtė infarkti.

Njė orė pas pirjes sė Red Bullit
sistemi kardiovaskular nuk ėshtė normal. Vepron ngjashėm sikurse sistemi i
zemrės dhe enėve tė gjakut te personat me sėmundje kardiovaskulare.


Kėshtu, nė rast se Red Bulli kombinohet me stresin dhe shtypjen e lartė
tė gjakut mund tė jetė vdekjeprurės, pasi qė pengon funksionimin normal tė enėve
tė gjakut duke rritur rrezikun pėr koagulimin e gjakut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 25
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: "Red Bull tė jep... infarkt"   Sun Oct 12, 2008 11:34 pm

Opss vertet

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
Davidon
V.I.P i forumit
V.I.P i forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 1846
Age : 24
Vendodhja : STRUGE
Registration date : 11/08/2008

MesazhTitulli: Re: "Red Bull tė jep... infarkt"   Mon Oct 13, 2008 9:08 pm

hmmm
sedi mire por ma dha nje shok edhe bera :S
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com/
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Re: "Red Bull tė jep... infarkt"   Mon Oct 13, 2008 9:43 pm

vertet protesta suicide hihih
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 25
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: "Red Bull tė jep... infarkt"   Mon Oct 13, 2008 10:47 pm

slider hoh ndihem keq ndihem keq ndihem keq

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: "Red Bull tė jep... infarkt"   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
"Red Bull tė jep... infarkt"
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pal Sokoli: ORA LETRARE"PAVARĖSIA E KOSOVĖS"NE KOBLENZ-GJERMANI
» "Dublinasit" Pjesa e I
» POEZI NGA GRIGOR JOVANI TE ZGJEDHURA NGA "SOFRA POETIKE"
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Qamil L. Zekolli:Me rastin e pėrkujtimit tė trembėdhjetėvjetorit tė rėnjes heroike tė Komandantit tė Brigadės 121-"Kumanova" tė UCK-sė, Ismet Jashari dhe 65 dhe Dėshmorėve tė kėsaj Brigade

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: