ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zajmina Vasjari - Ja pse jam zhgėnjyer kohėt e fundit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Zajmina Vasjari - Ja pse jam zhgėnjyer kohėt e fundit   Wed Oct 15, 2008 10:47 pm

Ashtu siē ju kishim premtuar ja tek vijne fotot ekskluzive tė Zajminės nė klipin e saj mė tė fundit “Njė mė pak e njė mė shumė”. Kėnga ende nuk ėshtė shfaqur nė kanalin muzikor televiziv ndėrkohė qė fansat janė nė pritje tė shohin performancat e rradhės tė kėngėtares si dhe materialin muzikor tė saj. Nė kėtė intervistė Zajmina flet pėr angazhimet e saj mė tė fundit, projektin surprizė qė pritet tė sjellė nė jetė pėr pak ditė si dhe pėr jetėn e saj private.Zajmina mė nė fund me njė klip tė ri. Sa kohė ke punuar pėr tė dhe cilėt janė bashkėpunėtorėt?

Nė fakt kėnga e klipit ishte njė projekt qė nisi qė nė Korrik, por duke qenė se edhe unė edhe Flori Mumajesi, autori i kėngės, ishim shumė tė angazhuar me punė dhe koncerte, kėnga u pėrfundua javėn e fundit tė Gushtit. Bashkėpuntorėt kanė qenė tė shumtė sepse nuk doja qė tė ishte njė klip si tė tjerėt por qė tė mbetet gjatė nė mendjen e publikut. Sė pari do tė pėrmendja shtėpinė time diskografike dhe televizionin gjithashtu, SUPERSONIC tė cilėt mė kanė mbėshtetur sė tepėrmi dy vitet e fundit. Mė pas stafin maqedonas tė regjisorit Alexander. Njė rol tė rėndėsishėm nė kėtė klip kanė luajtur parukierja ime Elona Balaj, e cila ndryshoi edhe look-un tim krejtėsisht, si dhe koreografi Tan Brama qė u kujdes pėr kėrcimet e mia nė klip. Do tė doja tė pėrmendja edhe mobilerinė ‘Albantic’ nė Durrės, si dhe hotel ‘Continental’ nė Vorė qė mė ofruan ambientet e tyre pėr realizimin e klipit. Shpresoj mos tė kem harruar ndonjė... ah po, Felixin fotografin mė tė talentuar qė ka realizuar fotot gjatė xhirimeve.

Nė kėngė flitet pėr tradhėti, dhe ti ndihesh vėrtet e tradhėtuar. Cila ėshtė mė nė detaje fabula e saj?

Po ėshtė e vėrtetė. Nė kėngė i dashuri im mė ka lodhur shumė me gėnjeshtrat dhe tradhėtitė e tij derisa unė vendos tė mos e fal mė. I them qė tė mos mendoj se unė nuk e harroj dot apo se unė do tė vuaj pėr tė sepse pėr mua ai ėshtė thjesht njė numėr “Njė mė pak e njė mė shumė”, prandaj ky ėshtė edhe titulli i kėngės.

Keni hasur nė ndonjė vėshtirėsi gjatė xhirimeve?

Nė krahasim me klipin tim tė fundit, ky klip nuk mė lodhi dhe aq shumė, ndoshta edhe se ēdo gjė ishte kuruar nė detaj. Pa dyshim qė vėshtirėsi ka pasur dhe do tė veēoja skenėn e pishinės, sepse uji brenda saj ishte akull dhe fatkeqsisht ditėn e xhirimeve nė Tiranė u bė shumė ftohtė, ra dhe shi. Gjithashtu edhe skena e makinave u shty gjithė ditėn prej shiut derisa mundėm tė xhironim nė orėt e vona tė natės kur ai pushoi. Megjithatė tė gjitha kėto ia vlejtėn duke parė rezultatin.

Jeni shprehur qė look-un e keni ndėrruar enkas pėr klipin e ri. Si ju lindi idea?

Kisha kohė qė doja t‘i largohesha bjondes por ende nuk po gjeja rehat nė njė ngjyrė apo model tjetėr. Mendoj qė ky ndryshim i duhej edhe kėtij klipi.

Cila do tė jetė dėshira e rradhės pėr ndryshim?

Ngjyra e zezė ėshtė ajo qė mė pėlqen pėr momentin dhe besoj se do t’i mbaj pėr njė kohė tė gjatė kėshtu, ndėrsa pėr modelin nuk premtoj dot asgjė sepse e di qė do ta ndryshoj prapė pa diskutim, ndoshta jo shumė shpejt.

Duke lėnė mėnjanė klipin. Po vetė Zajmina ėshtė ndjerė ndonjėherė e tradhėtuar?

Ashtu si pjesa mė e madhe e femrave edhe unė jam ndier e tradhėtuar. Janė periudha shumė tė vėshtira nė jetėn e ēdokujt, sidomos pėr ne vajzat qė i pėrjetojmė mė shumė historitė e dashurisė, megjithatė ēdo gjė kalohet sepse koha shėron gjithēka.

Flasim pak pėr ty dhe kohėn tėnde tė lirė jashtė angazhimeve tė profesionit. Si e kalon atė?

Tė them tė drejtėn kohė tė lirė kėtė periudhė nuk kam pasur fare dhe jam mjaftuar me njė kafe tė shpejtė pranė shtėpisė ose jam munduar t’i kem me vete mikeshat e mija nėpėr aktivitete sepse nuk kam mė kohė tė rri me to.

Vazhdon ta frekuentosh jetėn e natės?

Aspak. Sinqerisht qė mė ka marrė shumė malli pėr tė dalat me shoqėrinė, dhe tė kėrcyerit deri orėt e para tė mėngjesit por fatkeqsisht nuk kam mundur tė bėj mė asgjė nga kėto. Do tė sakrifikoj edhe pak kėtė muaj dhe mė pas mendoj qė do tė kem mė shumė kohė tė lirė.

Cila ėshtė gjėndja shpirtėrore e Zajminės pėr momentin. Singėl apo e dashuruar?

Ju e dini qė nuk do ju them gjė, pse pyesni? Kam kohė qė kam vendosur tė mos e ndaj mė me mediat jetėn time private. Ajo ėshtė vetėm e imja.

Cili ėshtė thashethemi mė i fundit qė kė degjuar pėr veten dhe si ke reaguar pėr tė?

Kohėt e fundit lexova njė shkrim pėr fustanet e mia qė ngjasonin apo unė i kisha imituar nga njė kolege e imja. Nė pėrgjithėsi nuk e vras mendjen sepse pėr mua kanė thėnė gjėra shumė mė tė tmerrshme se kaq por ēeshtjen e veshjes e kam pikė tė dobėt sepse unė po studioj pėr ‘fashion design’ dhe gjithmonė veshjet e mia unė i kam stiluar vetė dhe pjesa mė e madhe e kolegeve tė mia kanė realizuar tė njėjtat modele madje ia kam qepur edhe unė, dhe kurrė nuk jam ankuar se mė imiton njeri. S’mė intereson dhe secili ka imazhin e tij nė skene, prandaj mė lėndon fakti qė shkruhen gjėra tė tilla dhe i jepet njė informacion totalisht i gabuar lexuesve.

Si reagojnė familjarėt ndaj anėve pozitive dhe negative qė ka profesioni yt?

Familja ime ėshtė ajo qė mė ka mbėshtetur plotėsisht qė nė hapat e para dhe vazhdon ta bėjė njė gjė tė tillė. Tashmė nuk ia vlen mė tė pėrmenden anėt pozitive apo negative sepse ata janė mėsuar mė gjithēka qė sjell profesioni im. Unė i falenderoj nga zemra sidomos motrėn time, Beliolėn sepse falė kujdesit tė saj ėshtė realizuar ēdo projekt i imi.

Projekte tė tjera tė tuat?

Projekti mė i afėrt dhe qė mė bėn mė shumė entuziaste ėshtė hapja e Ateliese time nė rrugėn “Myslym Shyri” qė do tė bėhet nė javėt nė vazhdim. Do tė ketė fustane nusesh si dhe do tė jetė njė Atelie ku vajzat mund tė vijnė tė realizojnė veshjet e tyre pėr raste tė ndryshme. Ēdo gjė ėshtė pothuajse gati pėr ditėn e inagurimit. Padyshim qė do t`ju ftoj edhe juve!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Zajmina Vasjari - Ja pse jam zhgėnjyer kohėt e fundit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» FJALIMI i Azem Hajdarit nė vitin 1992: Unė di shumė, ndaj duhet tė zhdukem. Jam viktimė e kėsaj diktature tė re
» Lajmi i fundit: PDK pajtohet qė Behgjet Pacolli tė zgjedhet president
» Ramadan Asllani: Hasan Remniku - Kaēaku i fundit i Kosovės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: