ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ilda e Big Brother e dashuruar me Mister Albania

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Ilda e Big Brother e dashuruar me Mister Albania   Wed Oct 15, 2008 10:51 pm

Nė “Big Brother” hyri krejt rastėsisht pa e menduar
gjatė, dhe doli andej gati e shokuar. Sikur tė mos mjaftonte sherri me banoren tjetėr Mardiolėn, kur doli u pėrball me zhurmėn qė ishte krijuar, dhe komentet e shumta “lezbikja”, pas publikimit nė gazeta tė disa fotove tė hedhura nė internet, ndėrsa Ilda ndodhej brenda nė shtėpinė “Big Brother”. Por kjo ishte shumė pak, pasi ai qė ia ndryshoi “shijet”, ishte djali shtalartė, ish-mister Albania, Gerald Shahu. Ata u njohėn shumė rastėsisht para disa muajsh nė pub “The Living Room”, dhe natyrisht qė kėsaj beson tek njohjet rastėsore edhe kur argėtohesh. Pėr tė ėshtė njėsoj, pasi njohja e thellė vjen pas kėsaj. Dy muaj ishin pauzė, pasi bėnin tė dy interesantin nė sytė e njėri-tjetrit, derisa rastėsisht u takuan sėrish dhe vendosėn tė pinin njė kafe.


NJOHJA NĖ PUB
Po si ėshtė ėshtė Gerald Shahu, Mister Albania 2003, qė nė fakt tėrheq vėmndjen e shumė vajzave tė bukura tė ish-bllokut, nė lokalet e tė cilit mund ta shohėsh tė pijė kafe. “Tip me humor, qė ka dy gjėra pasion, palestrėn dhe gallatėn. Ai vazhdon studimet pėr juridik nė Universitetin “Marin Barleti”. “Tek Geri kam gjetur dashurinė. Nė fillim mė pėlqeu pamja e tij, pasi nga aparaneca ėshtė shumė tėrheqės. Duke e njohur kam njohur personalitetin e tij tė mirė, i ēiltėr dhe e vlerėsoj pasi nė Shqipėri ėshtė vėshtirė tė njohėsh tipa tė tillė”.
GERI, KUSHĖRIRI I POLIT
Dhe kjo mund tė cilėsohet nga ato dashuritė si tė telenovelave, kur mendon se Geri, ėshtė kushėriri i
largėt me Polin. Por Ilda nuk pranon tė flasė fare pėr kėtė, pasi nuk i pėlqen t’i ngatėrrojė gjėrat, edhe pse pohon se me Polin ruan thjesht miqėsi dhe asgje mė shumė. Ē’ka qenė Poli pėr Ildėn? Mund t’ju them se Poli s’ka qenė fare pjesė e lojės brenda “Reality show”. “E kisha qejf, por jo aq shumė. Xhelozia e Inės mė nxiti nė tė”, tregon Ilda.
AKTORE NĖ SERIAL
Ėshtė njė serial goxha interesant, me titull “Familjet” qė mendohet t’i ngjasojė “Sopranos”, e njė regjisori nga Prishtina Sunaj Raca, njė bashkėpunim me Digitalb. Ajo ėshtė nė rolin e njė vajze me emrin Kaltrina, nga Tirana qė shkon nė Prishtinė me tė atin dhe atje pėrfshihet nė njė vorbull trafiqesh. Ilda do tė jetė njė nga protagonistėt nė serialin ku luajnė shumė aktorė tė njohur, mes tė cilėve edhe Rajmonda Bulku.
AMERIKA
Tani plani pėr Amerikė ka mbetur nė pauzė, pasi e shikon qė jeta tani mund tė fillojė kėtu, edhe pse Geraldi ėshtė ai qė e kėshillon qė pėr tė mirėn e saj ajo duhet tė kthehet nė Amerikė.Por kjo ka qenė periudhė pushimi pėr tė dhe mė e keqja nė Shqipėri ėshtė mentaliteti i njerėzve.
INTERVISTA
Cilat janė planet qė bėni me Gerin?
Mendoj pėr gjithēka po prapė ia lėmė kohės, pasi asnjėherė nuk i dihet.
Ėshtė i hapur ai qė ti tė jesh nė televizion?
Natyrisht ėshtė i hapur dhe mė shtyn qė tė jem nė televizion.
Cili ėshtė njė sugjerim qė ju bėn?
Mendon qė tė jem nė Amerikė, pėr tė mirėn time. Por edhe kėsaj nuk i dihet asnjėherė?
Po me Mardiolėn si janė marrėdhėniet tani?
Kam marrėdhėniet mė tė mira se mė tė gjithė banorėt e tjerė.
Keni miqėsi me artistėt shqiptarė?
Po me Flori Mumajesin, Big Bastėn.
Keni menduar ndonjėherė tė bėni kėngė?
Po, bėjmė shaka ndonjėherė dhe bashkė me njė shoqen time i themi Florit qė nėse njė ditė dėshtojm nė jetė, do vijmė tė bėjmė kėngė, sepse kėshtu funksionon kėtu.
Dhe ēfarė kėnge?
Nuk kam zė, por mendoj ndonjė kėngė rep, ose ku di une.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ilda e Big Brother e dashuruar me Mister Albania
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Alma Papamihali: Intervistė me tė dashuruarėn pas serenatave - kėngėtaren Ermira Babaliu
» Mister fėmijėria e Vladimir Putin
» Agron Shele:Lidhja Ndėrkombėtare e Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve"PEGASI"ALBANIA
» Kristaq Shabani:INFORMACION I LNPSHA "PEGASI" ALBANIA
» Lidhja Ndėrkombėtare e Poetėve, Shkrimtarėve dhe Artistėve- "PEGASI" ALBANIA

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: