ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 IVA MERA: Historia e Dashurise dhe Planet per Politike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: IVA MERA: Historia e Dashurise dhe Planet per Politike   Wed Oct 15, 2008 10:53 pm

Nuk i beson gjithmonė rastėsisė sė goglave tė fatit, pasi nė jetė ecėn me plane. Iva Mera, vajza e aktorit Behar Mera nė momentin e saj mė tė mirė rrėfen daljen e re nė ekran nė tetor, dashurinė qė po jeton dhe ambicjen pėr tė qenė e vetmja analiste femėr e ēėshtjeve politike.Iva, tashmė jeni identifikuar si prezantuese e “Nacional Bingo” nė TV Klan. Kur do tė jetė dalja juaj e re? Spektakli nis nė Tetor nė “Tv Klan”. Do tė jetė njė spektakėl me format tė ndryshuar pasi do tė rinovohet formati dhe dote shtohen elementėt spektakolarė. Shohim qė keni ndryshuar ngjyrėn e flokėve, madje keni shkurtuar gjatėsinė e tyre. Ky do tė jetė look-u juaj i ri? Jo, do tė prezantohem dhe kėtė herė mė flokė tė gjata, por jo mė bjonde. Ngjyra ime e flokėve tani e tutje do tė jetė ēokollatė. Veshja juaj si do tė jetė? Veshja do tė jetė klasike, edhe pse unė adhuroj xhinset, dhe nė pėrditshėrinė
time vishem vetėm me atlete. I keni hyrė mirė televizionit, ē’bėhet me pasionin tuaj tė parė atė tė modeles? Nė fakt kam pasur oferta nė modelim, por i kam refuzuar, pasi kur hyn nė televizion pozimi tė duket dicka e dorės sė dytė. Sė fundi kam pozuar se fundi pėr dyqanin e nuseve “Marriage”. A mund tė dimė se sa paguhet njė modele nė Shqipėri? Varet nėse je modele e parė apo jo. Por varion nga 5 mijė lekė-25 mijė lekė. Ju prezantoni njė “show” fati, besoni tek rastėsia apo kombinimi i goglave? Fati nuk ėshtė diēka qė mund tė besosh njėqind pėr qind. Por dhe ndodh. Njerėzit kanė shumė besim tek lojrat e fatit. E kishit menduar kėtė fakt kur pranuat tė prezantonit? Tė them tė drejtėn e mendova dhe kėtė, pasi tė jesh prezantuese e njė formati tė tillė, ka tė mirat dhe tė metat e saj, pasi kur je prezantues nė njėfarė mėnyre konsiderohesh besimi apo mosbesimi i asaj loje, qė nė fund tė fundit ėshtė lojė fati. Si shkon puna me kolegun tuaj Bert Dumani? Tė them tė drejtėn gjysmėn e suksesit tim ia dedikoj Bertit, sepse mė ndihmon dhe mė mbulon herė pas here, Pasi tė jesh nė transmetim tė drejtėpėrdrejtė ėshtė njė pėrgjegjėsi shumė e madhe. Ndėrkohė si vajza e aktorit tė humorit Behar Mera, ēfarė mendoni se keni marrė nga karakteri i babait tuaj?Besoj sensin e humorit. Por pėrsa i pėrket karrierės sime artistike e kam pasur gjithnjė kundėr.
Ju ndiqni studimet pėr Shkenca Politike nė shkollėn “Marlin Barleti”. Pse?
Por unė jam tip qė studioj dhe kam mbaruar shkollėn e mesme me mesatare 9.94. Dhe ēfarė mendoni tė bėni nė tė ardhmen? Ajo qė unė mendoj ėshtė tė vazhdoj nė vijėn e televizionit, dhe tė vazhdoj njė master pėr Masmedia komunikim, me idenė qė nė tė ardhmen tė jem njė analiste politike. Atėherė do tė jeni ndėr tė paktat, pėr tė mos thėnė e vetmja? Pse jo politikane? Por ngaqė mendoj se politika kėrkon njė person mė tė fortė pėr tė pėrballuar. Unė nuk jam tip i tillė. Keni ndonjė analist tė preferuar? Fatos Lubonja dhe Mero Baze. Adhuroj Artan Fugėn dhe pėlqej Majlinda Bregun si politikane. Jeta qė bėn jashtė skenės dhe shkollės? Mė pėlqėn jeta e natės, dhe sidomos jam shumė e dhėnė pas karaokes. Por ndėrkohė ju kemi pare sė fundi tė shoqėroheni me njė djalė. Ėshtė i dashuri juaj? (Qesh) Nuk mund tė flas pėr jetėn private, por ndoshta ėshtė fillimi i njė historie dashurie. Dhe cili ėshtė mendimi pėr dashurinė? Nė momentin kur hyn ndjenja nė mes bėhesh tolerant, duron dhe fal. Por mund tė them se nuk ėshtė bukur vetėm kur dashuron, por dhe kur tė dashurojnė. Ju pėlqen martesa, dhe si e mendoni veten nuse? Po, ėshtė njė nga ditėt mė tė bukura tė jetės sime qė mezi pres. Jeni supersticioze, besoni nė fatin e mirė dhe tė keq? Po jam supersticioze. Shoh shumė ėndrra, dhe i besoj paralajmėrimit qė ato bėjnė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
IVA MERA: Historia e Dashurise dhe Planet per Politike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» KĖNGA LABE DHE HISTORIA E SAJ MIJĖRAVJEĒARE
» Historia e lashtė
» Historia e Prekazit ėshtė histori e lavdishme
» Selim Hasanaj: Tė dihet e vėrteta, historia e dy familjeve
» Marifetet qė pėrdorin femrat pė tė manipuluar meshkujt dhe shenjat e dashurisė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News-
Kėrce tek: