ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Historike, Shqiperia ndal Portugaline

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Historike, Shqiperia ndal Portugaline   Thu Oct 16, 2008 1:59 am


Me 10 lojtare per me shume se gjysmen e lojes, kombetarja shqiptare ka ndalur sulmet e pafundme te Ronaldos me shoke fale mrekullive te portierit Beqaj dhe mbrojtjes hermetike.

Shqiperia ka marre nje pike te merituar me nje lojtar me pak kunder skuadres Portugeze ne ndeshjen e vlefshme per grupin e pare te eleminatoreve te boterorit 'Afrika e Jugut 2010'.
Kuqezinjte kane arritur te ruajne rezultatin e bardhe 0-0 duke mos lejuar vendasit te shenojne. Pjesa e pare ka qene pothuajse e barabarte me raste per gol per te dyja skuadrat.
Vendasit kane qene me kembengules duke kerkuar patjeter te shenojne. Ne minuten e 42-te te kesaj pjese perfaqesuesja jone eshte detyruar te luaje me 10 lojtare pas ndeshkimit te Telit me kartonin e dyte te verdhe pas nje nderhyrjeje te parregullte.
Pjesa e dyte e takimit ka folur e gjitha per Portugaline e cila ka mbyllur ne zone djemte e Ari Haan. Megjithate Beqaj nuk ka lejuar prekjen e rrjetes duke shpetuar mrekullisht porten ne disa raste.
Vlen per t’u shenuar nje rast i paster i te sapofuturit ne minuten e 78-te Berisha i cili pas nje dalje te bukur ne zone gjuan jashte.
Pas ketij takimi Shqiperia merr nje pike duke u ngjitur ne vendin e katert ne grup me te njejten sasi pikesh sa Portugalia e cila ngjitet ne vendin e trete per shkak te golavarazhit me te mire.

Ja edhe rezultatet nga ndeshjet tjera te zhvilluara sonte:

Grupi 1

Malta 0 : 1 Hungary
Portugal 0 : 0 Albania

Grupi 2

Latvia 1 : 1 Israel
Luxembourg 0 : 0 Moldova
Greece 1 : 2 Switzerland

Grupi 3

Czech Republic 1 : 0 Slovenia
Slovakia 2 : 1 Poland
Northern Ireland 4 : 0 San Marino

Grupi 4

Russia 3 : 0 Finland
Germany 1 : 0 Wales

Grupi 5

Bosnia Herzegovina 4 : 1 Armenia
Estonia 0 : 0 Turkey
Belgium 1 : 2 Spain

Grupi 6

Croatia 4 : 0 Andorra
Belarus 1 : 3 England

Grupi 7

Lithuania 1 : 0 Faroe Islandes
Austria 1 : 3 Serbia

Grupi 8

Georgia 0 : 0 Bulgaria
Ireland 1 : 0 Cyprus
Italy 2 : 1 Montenegro

Grupi 9

Norway 0 : 1 Netherlands
Iceland 1 : 0 FYR Macedonia

Spoiler:
 

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
Xhulia_Di
Ylli i forumit
Ylli i forumit
avatar

Female
Numri i postimeve : 607
Age : 26
Vendodhja : Zhytyr ne dashurine e tij...
Registration date : 01/10/2008

MesazhTitulli: Re: Historike, Shqiperia ndal Portugaline   Thu Oct 16, 2008 3:48 pm

hopa hopa hopa biggrin biggrin biggrin jasha jasha jasha :flower: :flower: :flower: Very Happy

_________________


albanian glitters, albanian myspace graphics, G�zuar Vitin e Ri

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.peshkopia.net
 
Historike, Shqiperia ndal Portugaline
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike
» DISA ASPEKTE TĖ EPIKĖS HISTORIKE NĖ KĖNGĖT POPULLORE SHQIPTARE
» Nga albumi i Jusuf Buxhovit:Foto historike
» LDK-ja kujton heronjtė e saj, Beteja e Loxhės ishte betejė historike
» Shqiperia Etnike nga e verteta nė anderr

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News :: Portali-
Kėrce tek: