ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hapėsira ka aromen e biftekut tė pjekur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Master_D
WebMaster
WebMaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 386
Age : 28
Vendodhja : Kudo...
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Hapėsira ka aromen e biftekut tė pjekur   Fri Oct 17, 2008 4:28 pm


Hapėsira nė thellėsinė e saj mė tė madhe ka aromėn e njė bifteku tė pjekur. Ata
qė kanė zbuluar parfumin e panjohur mė parė tė universit kanė qėnė
astronautėt e NASA-s.

Sipas tyre aroma yjore vjen pak edhe si era e djegieve metalike shumė tė ngjashme me ato kur saldohet dicka.
Miksimi
u zbulua nga veshjet qė pėrdoreshin pėr shėtitjet hapėsinore dhe tani
shkencėtarėt po mundohen tė bėjnė njė studim mė tė hollėsishėm nė
laboratorė.

"Kur astronautėt u rifutėn nė anijen e tyre tė
vogėl hapsinore, vunė re parfumin e veshjeve tė tyre– ka shpjeguar
Pearce -. Kemi riprodhuar erėn e njė bifteku tė pjekur, por aroma e
metalit tė djegur ėshtė mė i komplikuar pėr t'u arritur.
Spoiler:
 

_________________
Wanted by many, taken by none, looking at some, waiting for one...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albaone.top-board.com
 
Hapėsira ka aromen e biftekut tė pjekur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Argetim & Zbavitje :: Kuriozitete :: News :: Portali-
Kėrce tek: