ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si Krijohet 1 Portal

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Si Krijohet 1 Portal   Tue Oct 28, 2008 9:01 pm

Si Krijohet Nje Portal
1.
Krijo njė portal me Temėn [[Portal:EmriPortalit]]. Shkoni te kjo faqe dhe kopjoni tekstin i cili shėrben si formė gati pėr portalin e ri dhe futeni tekstin te faqja e sapokrijuar.
Ruajini ndryshimet.

2.
Krijoni dy nėnfaqe me tekstet:


* Nėnfaqen: [[Portal:EmriPortalit/box-header]] me kėtė tekst nė tė:

{{Portal:Box-header | title={{{1}}}
|editpage={{{2}}}
|border=#aaaaaa
|titleforeground=white
|titlebackground=#aaccff
|background=#f9f9ff
|foreground=black}}


* Dhe nėnfaqen [[Portal:EmriPortalit/box-footer]] me tekstin:

{{Portal:box-footer |{{{1}}}}}


3.
Kthehu te faqja [[Portal:EmriPortalit]] dhe mbushi Kutiat me tekst duke shtypur redakto. Pasi tė kesh shtypur redakto hapet njė faqe e re e cila ėshtė bosh dhe duhet mbushur me tekst.

4.
Kutiat qė janė me pikėpytje janė tė paramenduara si kuti pėr tema tė tjera qė nuk janė pėrfshi akoma nė tekst. Kutiat qė nuk ka nevojė pėr momentin mund tė fshehen duke i futur nė koment si psh: