ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shepjto Hapjen e Start Menu

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Shepjto Hapjen e Start Menu   Thu Oct 30, 2008 1:12 am

Per ta shpejtuar hapjen e "START" menys duhet qe te kyqemi tek regjister
(para qdo intervenimi ne regjister eshte e domosdoshme qe te bejme nje backup te regjistrit)
shko Start
Run
shkruaj regedit
dhe vazdhdo ok
gjeje kete
HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\
ne anen e djatht te dritares gjeje " MenuShowDelay " kliko dy here mbi te dhe ne dritaren tjeter qe hapet
ndrysho vleren(default eshte 400 ) ne 150 apo me pak

Nese doni ta ktheni si ka qen veproni perseri keshtu veq ne vend te 150 a po si e keni bere ju edhe e beni perseri vleren 400
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shepjto Hapjen e Start Menu
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Info, Tutoriale, Mesime :: Tutoriale dhe Mesime-
Kėrce tek: