ForumPortaliGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te shpejtojme Hard Diskun(Punon 100%)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Xhulio
Moderator/e
Moderator/e
avatar

Numri i postimeve : 357
Registration date : 27/07/2008

MesazhTitulli: Si te shpejtojme Hard Diskun(Punon 100%)   Thu Oct 30, 2008 1:18 am

Hyr ne Run - > sysedit.exe pastaj e shihni dritaren me emer ( c:/windows/system.ini

aty e shihni shifren [386enh]
nder ket shifer e krijoni nje rresht te ri edhe e shkruani keto ( Irq14=4096 )

klikoni aty lart File -> Save Edhe dilni qe aty

Restartoni Pc dhe do vereni qe kompjuteri juaj punon me shpejt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si te shpejtojme Hard Diskun(Punon 100%)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
AlbaOne :: Informatika, Shkarkime :: Info, Tutoriale, Mesime :: Tutoriale dhe Mesime-
Kėrce tek: